InHaus články

Téma

Bytový design Interiér Zahrada Zdravé bydlení Řemesla a služby Technologie Stavebnictví Reality Projekty

Kategorie

Kuchyně Kuchyňské nádobí Náčiní na zpracování potravin Kuchyňské nože Dózy a nádoby na potraviny Velké kuchyňské spotřebiče Barové židle a stoličky Kuchyňské linky Kuchyňské dřezy Kuchyňské baterie Kuchyňské doplňky Malé kuchyňské spotřebiče Kuchyňské ostrůvky Koupelny Koupelnové příslušenství Ručníky a osušky Vany Sprchové kouty a zástěny Koupelnové baterie Skříňky do koupelny, nábytek Kosmetická zrcátka Dlažba Obklady Sauny a vířivky Ložnice Postele Komody Toaletní stolky Vše na kosmetiku a šperky Noční stolky Matrace Ložní povlečení Povlaky na polštář Obývací pokoje Sedací soupravy Konferenční stolky Odkládací stolky Domácí elektronika Koberce do obývacího pokoje Obývací stěny Křesla do obývacího pokoje Houpací židle a křesla Pohovky, gauče Krby a kamna Jídelna Jídelní stoly a sety Vinotéky, regály a stojany na víno Domácí bar, kuchyňský bar Jídelní židle Ubrusy, prostírání Servírovací pomůcky Dům a okolí domu Chaty a chaloupky Fasáda Střechy Zimní zahrada Terasa Balkóny Bazény a wellness Výbava na sport a zábavu Grily - příslušenství Ohniště Oplocení a kamenné zdi (gabiony) Vjezdové brány Bezpečnostní a hasicí vybavení Zahrada Zahradní nábytek Zahradní sedací soupravy Zahradní lehátka Zahradní sezení Zahradní houpačky a sítě Zahradní grily Zahradní altány, pergoly a skleníky Pomůcky na zahradničení a zavlažování Zahradní květináče a truhlíky Zahradní dekorace Zahradní cestičky Zahradní jezírka Zahradní nářadí Dětské a studentské pokoje Dětský nábytek Studentský nábytek Pufy, pytle, vaky a sezení do dětských pokojů Dětské koberce Postýlky a postele Dětské povlečení Pracovna, domácí kancelář Pracovní stoly Kancelářské židle a křesla Odpadkové koše Šatny, skříně a skladování Skříně a skříňové systémy Šatní skříně Botníky Předsíňové stěny Skladování boxy Regály a police Pomůcky na úklid Vysavače Garáž, kůlna kotec pro psy Nářadí Schodiště Vstup, chodba Potřeby pro domácí mazlíčky Vytápění, klimatizace, ventilace, rekuperace Osvětlení Závěsná svítidla Lustry Stolní lampy Stojací lampy Nástěnná svítidla Ventilátory Stropní svítidla Lampičky a světla do dětských pokojů Žárovky, zářivky, .. Zahradní osvětlení Dekorační osvětlení Vánoční osvětlení Dekorace Dekorační polštáře Ostatní dekorace Květináče Koberce Svícny a stojany na svíčky Svíčky - čajové, plovoucí, vonné vánoční a klasické Lucerny na svíčky nebo na olej Rámečky na fotky Fototapety Tapety Plakáty na zeď Nástěnné dekorace Velikonoční dekorace Vánoční dekorace DIY - udělej si sám Podlahy, okna a dveře Záclony a závěsy Okna Střešní okna Kování - kliky, koule Rolety Žaluzie a markýzy Dveře Podlahy Podlaha na terasu, venkovní dlažba Komerční objekty Komerční stavby Kanceláře Bytové domy Reprezentativní prostory Restaurace Hotely a hotelové pokoje Nábytek Stavba

Technologie domů a bytů

Klimatizace na chalupě – vy ji ještě nemáte?

Moderní klimatizační jednotky pronikly z kanceláří do rodinných domů. Stále častěji je uživatelé instalují i do chalup a rekreačních objektů. Velký průlom představují invertorové klimatizace, které v létě chladí a v zimě udrží chalupu v provozní teplotě.

Ceny energií se mohou i výrazně lišit. Nového dodavatele vybírejte pečlivě!

Ceny energií rostou a pro drtivou většinu domácností představují platby za elektřinu a plyn výrazné zatížení rodinného rozpočtu. I ti, kteří se snaží šetřit, mohou platit za dodávky poměrně vysoké částky. Často tomu tak je dokonce i v případě, kdy používají úsporná svítidla, během chladných dnů vytápějí na rozumnou teplotu a staré spotřebiče s nákladným provozem dávno vyměnili za nové.

Kotle na tuhá paliva jsou oblíbené a cena paliva je stabilní

Současné kotle na tuhá paliva se jednoduše ovládají a jsou účinné a ekologické. Na našem trhu lze vybírat z ověřených, tradičních a ryze českých výrobců, kteří se vývojem a výrobou kotlů na tuhá paliva zabývají velmi dlouho. Cena paliva navíc není závislá na zahraničních dodávkách. Při řešení vytápění vašeho objektu je tato alternativa tedy na zvážení.

Časté dotazy ke kotlíkovým dotacím

V tomto článku se zaměříme na problematiku kotlíkových dotací, které jsou dobrou možností, jak získat příspěvek na výměnu starého kotle na pevná paliva. Dotace může dosáhnout výše až 50 % nákladů na výměnu kotle, u domácností s nižšími příjmy dokonce až 95 %.

Plánujete si pořídit detektor oxidu uhelnatého? Přečtěte si, kam ho umístit a podle čeho vybírat

Plánujete si pořídit detektor oxidu uhelnatého? Přečtěte si, kam ho umístit a podle čeho vybírat

Jak správně položit (a uložit) kabeláž?

Jedním z hlavních pravidel zavádění elektroinstalace je důraz na bezpečnost. Nedbale upevněné, volně visící elektrické kabely totiž představují bezpečnostní riziko. Jak kabeláž položit, aby uvolněné kabely nikoho neohrozily ani zbytečně nehyzdily vnitřní prostory domu?

Jak vybrat kuchyňského robota

Kuchyňský robot neskutečně usnadní práci v kuchyni. Je to nepostradatelný nástroj každé kuchařky/kuchaře, který ušetří spoustu času a energie. Na trhu jich je ale moc, tak který vybrat?

Proč je potřeba pravidelná kontrola kotle a kdy je nutná revize?

Především v případě plynových kotlů je důležité přemýšlet nad tím, jak často je nutné provádět revize a kontroly. Jde v první řadě o bezpečnost a zároveň splnění zákonem daných parametrů. Zanesené spalinové cesty jsou totiž jednou z častých příčin úmrtí, protože kvůli nim může oxid uhelnatý unikat do obytných prostor. Jak často je potřeba myslet na kontroly, čištění a kdy je nutná revize kotle? Základní informace najdete v tomto článku.

Zápach z pračky? Poradíme, jak jej odstranit

Pokud patříte k těm, co se snaží šetřit tkaniny i finance za elektřinu či vodu a perou na 30 °C, možná máte účet za elektrickou energii i vodu o něco nižší a prádlo vám drží barvy, ale z pračky se vám začal linout nepříjemný zápach. Od něj vám však nepomůže ani aviváž a dražší prací prášek. Pračku je třeba řádně čistit.

Vlhké stavby jsou problém. Pomůže sanace zdiva

Starší domy mívají problém s vlhkostí. Potíž je obvykle v izolaci, která není dostatečnou, případně dosloužila. Aktuálně řada lidí nakupuje staré chalupy. V době covid-19 se staly velkým hitem. Majitelé by se však měli připravit na to, že mohou potřebovat sanaci zdiva.

Klimatizace se dá využívat téměř po celý rok, nejen v parném létě

Možná si říkáte, že je na čase investovat do nějaké jednoduché klimatizační jednotky, abyste se v letních měsících doma nemuseli potýkat s nepříjemným vedrem a vlhkostí. Mnozí lidé si však nakonec takovouto investici rozmyslí, protože si řeknou, že těch pár týdnů veder vydrží a klimatizace je příliš drahá. A po zbytek roku? To ji přece stejně nevyužijí. Opak je ale pravdou. Koupíte-li si skutečně kvalitní model, může se vám hodit třeba i v zimě.

Víte, k čemu se používají různé typy látek?

V souvislosti s podomácku vyráběným oblečením nejde ani tak o finanční úsporu (která se nemusí vůbec dostavit), jako spíše o seberealizaci. Každý, kdo bedlivě sleduje nejnovější trendy v oblasti módy, jistě zaznamenal stoupající tendenci přešívání. Zatímco mileniálové milují vintage a lokální produkci, generace Z preferuje vlastnoruční výrobu.

Elektrické podlahové topení – jak na jeho montáž a co všechno budete potřebovat?

Chcete si užívat příjemné teplo, které sálá přímo z vaší podlahy? „Nohy v teple“ jsou základ všeho! Zjistěte, co všechno potřebujete k zabudování topného systému do podlahy. Povíme vám nejen, jakou zvolit podlahovou krytinu, ale zároveň vám přiblížíme návod na vlastní montáž podlahového topení.

Jak mít v chalupě teplo, i když doma nikdo není?

Komu z nás chalupářů se nestalo, že jsme celou tu slavnou venkovskou romantiku, potichu, aby žena neslyšela, proklínali v zimním ránu, kdy jsme opustili teplou duchnu a museli naštípat třísky a znovu rozdmýchat možná ještě žhavé uhlíky, abychom si teprve o hodinu později troufli vzbudit zbytek osazenstva do jakž takž snesitelného prostředí. Jde to i jinak, samozřejmě, ale tahejte plyn třeba do prudkých beskydských kopců, že?

Na tyto fitness stroje by vám doma neměl sedat prach

Na tomto světě je spousta líných lidí, ale většina z nás do této kategorie nespadá. Existuje také spousta důvodů, proč lidé necvičí, ale jednou z nejčastějších výzev je prostě udržení motivace cvičit. I když je v pořádku být flexibilní vůči sobě a svým cvičebním cílům, vytvoření si zdravých návyků, jako například, že se cvičení stane součástí vaší pravidelné rutiny, má významný dopad na vaše zdraví a pohodu. Motivace je to, co vás nastartuje. Zvyk je to, co vás nutí pokračovat.

Ochranné pomůcky na pracovišti jsou nezbytností pro každého zaměstnance

Každý zaměstnavatel, který má jakýkoli provoz, musí ze zákona dodržovat také bezpečnost práce svých zaměstnanců. To v první řadě znamená pořídit jim dostatečné ochranné pomůcky podle charakteru jimi vykonávané činnosti. Jak se v jejich nabídce ale vyznat?

Přesvědčivé výsledky řízeného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti

Přemýšlíte nad tím, jak si doma zajistit čerstvý vzduch i optimální klima po celý rok? V minulosti byste nejspíš otevřeli okno. V současné době jsou však domy a byty kvůli úspoře energie izolované a větrání oknem se nedoporučuje. Nabízí se tedy řešení v podobě systému řízeného větrání s entalpickým výměníkem, který zajistí maximální komfort bydlení díky rekuperaci tepla i vlhkosti a současně šetří náklady.

Jak vybrat novou pračku? Nákupní rádce

Před výběrem pračky se zamyslete, jak často perete a jaký objem prádla. V potaz vezměte prostor pro umístění pračky. Sledujte úsporný provoz a energetickou třídu. Vyšší pořizovací cena se vám v pozdějších nižších nákladech často vyplatí.

Levnější a pohodlnější svícení s pohybovými čidly

Když se řekne detektor pohybu nebo pohybové čidlo, pravděpodobně si asi řeknete, že slouží k ochraně nějakého objektu. To je sice pravda, společně s kamerovými systémy jsou skutečně pohybová čidla základem mnoha zabezpečovacích systémů, mají však i další využití, které snadno využijete i ve své domácnosti. Zajistí vám komfortnější a také levnější způsob svícení v určitých částech vašeho domu.

Návod na to, jak bojovat s horkem, inspirace Íránem

O Íránu toho v televizi slyšíme hodně. Pravdou ale je, že tato blízkovýchodní země je úplně jiná, než jak ji popisují média. Můžeme ji přirovnat k České republice za doby socialismu. Vláda drží otěže pevně v rukou a nemazlí se s nikým, kdo porušuje pravidla. Díky tomu je zde bezpečno a klid.

Investice do tepelného čerpadla se vrátí v průměru za 7 let

Tepelné čerpadlo je docela velká investice. Jaké jsou ale konkrétní ceny? A kdy se vám peníze za čerpadlo na úsporách energií vrátí? Přesně vám to spočítá projektant, ale hrubou představu si můžete udělat i sami.

Vyplatí se tepelné čerpadlo?

Po tepelných čerpadlech je v posledních letech velký zájem. Hlavním důvodem proto je, že se jedná o velmi úsporné vytápěcí zařízení, které je zároveň šetrné k životnímu prostředí. Vyplatí se ovšem tepelné čerpadlo do každé domácnosti?

Topení peletkami šetří peníze i starosti

Krb nebo korbová kamna jsou nesplněným snem mnoha z nás. Někoho odradí jejich prašnost, jiného finanční náročnost, dalšího zase starosti se štípáním dříví. Co si budeme povídat, sehnat ho není nijak lehké, naštípat ho a dobře uskladnit už vůbec ne. Co když vám ale řekneme, že existují kamna, která vás toho všeho ušetří?

Elektrický kotel Vitotron 100 – čisté a efektivní vytápění

Zvažujete nové vytápění do domu? Elektrický kotel je bezpečnou, ekologickou a komfortní variantou. Nepotřebujete plynovou přípojku, kotelnu ani prostor na skladování paliva. Stačí vám pouze klasická elektronická přípojka.

Chcete , aby byla vaše pračka co nejdéle jako nová? Dopřejte ji tohle

Pokud chceme, aby bylo naše prádlo po vyprání dokonale čisté, musí být pračka ve výborné kondici, a tedy hygienicky čistá, bez usazeného vodního kamene a zbytků pracích prostředků. Jak toho docílit? Odpověď je jednoduchá. V první řadě se musíte postarat o svou pračku. Poradíme vám jak na to.

HELIOTERM SOLID M – výjimečné tepelné čerpadlo vzduch/voda

Vlastnosti HELIOTERM SOLID M oceňují i odborníci, to když se toto čerpadlo stalo na soutěži TZB EXPO 2020 jediným oceněným zdrojem obnovitelné energie. Čím vším si HELIOSTEM SOLID M zasloužil přízeň, to se dozvíte na řádcích níže.

4 způsoby, jak zvýšit úsporu na energiích

Nelíbí se vám vysoké účty za energie a chcete s tím něco udělat? Situací, kdy je spotřeba energií vyšší a dala by se pomocí jednoduchého opatření snížit, existuje celá řada. Podívejte se na 4 způsoby, jak snížit výdaje za elektřinu či plyn.

Podřezání zdiva je způsob, jak zlepšit izolaci starší stavby

Pokud bydlíte ve starším rodinném domě s nedostatečnou hydroizolací, pravděpodobně bojujete s vlhkými stěnami, plísněmi a dalšími nepříjemnostmi. V takovém případě je nezbytné zvažovat podřezání zdiva, protože nemovitost buď nemá izolaci žádnou, nebo ji má už silně porušenou. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat, abyste dosáhli efektivních výsledků.

I elektřinou se dá topit efektivně. Jaké jsou moderní trendy?

Mnoho domácností využívá, respektive kvůli absenci jiných možností musí využívat k vytápění elektrický proud. To se může zdát jako velmi drahý způsob topení, neboť ceny elektřiny rok od roku stoupají. Pakliže ale investujete do moderních systémů a zařízení, nemusí se jednat o nevýhodné řešení. Jaké máte možnosti?

I vaše domácnost může být zelená. Ukážeme vám, jak na to

Stále více lidí se snaží chovat ekologicky. Patříte k nim i vy? Pak byste měli vědět, že zelenou domácnost můžete dosáhnout i za pomoci ekologických spotřebičů.