1. InHaus.cz
  2. Osvětlení
  3. Nástěnná svítidla

Nástěnná svítidla

Hledáte svítidlo na stěnu? Na InHaus.cz najdete tisíce nástěnných svítidel. Kvalitní a přitom levná svítidla. Snadno si vyberete. Časté slevové akce. Nástěnné osvětlení, Nástěnná svítidla, světlo na zeď, světlo na stěnu, osvětlení na stěnu, lampička na zeď, světlo na zeď, nástěnné lampy

s vypínačem

S vypínačem

LED

LED

do koupelny

Do koupelny

Bodové

Bodové

velkovní

Velkovní

Philips

Philips

se senzorem

Se senzoremSeřadit podle:


Bez svítidel se dnes žádný dům neobejde a není tedy divu, že jich je v obchodech obrovský výběr. Rozčlenit se dají podle spousty kritérií, například podle umístění na nástěnná, stropní a volně stojící. Podívejme se blíže na nástěnná svítidla, která skýtají spoustu variant a dokážou domov nejen osvětlit, ale i vkusně ozdobit. 

Nástěnná svítidla se instalují především do koupelen, na chodby a do venkovních prostor. To ale neznamená, že si je nemůžeme umístit jinam, pokud se to k danému interiéru hodí. Velmi často doplňují stropní lampy a bývají spíš vedlejším zdrojem světla, nicméně také to nemusí být pravidlo. 

Kam s nástěnným světlem?

Umístění nástěnných svítidel v místnosti je opravdu variabilní a umožní vám se „vyřádit“. Nejčastěji se s nimi setkáme vedle vchodových dveří, u schodiště, nad obrazy nebo vedle zrcadla. Jako druhotný zdroj světla nemusí přímo zářit, ale spíše decentně osvítit určitý kus pokoje. 

Zároveň dekorace

Velmi často se setkáme s dekorativním designem, takže jsou nejen funkčním doplňkem, ale i ozdobou. Nástěnné osvětlení s žárovkami a zářivkami doplňuje led osvětlení, ke kterému patří i to bodové. Zapomenout bychom neměli na náladová světla, která vytvoří příjemnou atmosféru a už podle svého názvu dokážou zlepšit náladu. 

Pro každý styl se najde vhodné svítidlo

Co se týká vzhledu světel, nic není nemožné. Různé tvary, materiály a velikosti neberou konce. Kdo dá přednost rustikální podobě osvětlení, nebude mít problém si vybrat, stejně jako ten, komu se domů hodí spíše futuristická moderní světla. 

Do dětského pokojíčku vybíráme klidně svítidla nápaditá, barevná, třeba i s obrázky. Některé děti ocení tlumené noční světlo, díky kterému nebudou mít tak velký strach ze tmy. Svítit může celou noc nebo reagovat na lehký dotyk ruky, jakmile je potřeba si v noci posvítit. 

Čtecí lampičky

K nástěnným svítidlům patří i různé lampičky na čtení. U těch je potřeba, aby svítily dostatečně a jejich světlo bylo příjemné očím. Něž takovou lampičku na stěnu připevníme, dobře si rozmysleme její strategickou polohu, aby nám vyhovovala při pohodlném odpočinku s knihou nebo třeba při učení. 

Sladěné produktové řady

V některých případech lze světlo umístit univerzálně, jako stropní i jako nástěnné, podle toho, jak se nám bude víc líbit. Vyrábějí se i celé produktové řady zahrnující světlo stropní, nástěnné, lampičky i stojací lampy. Takový set působí krásně jednotně a chceme-li svítidel v místnosti více, určitě bychom nad touto možností měli zauvažovat.