Stylová francouzská kuchyně

O tom, že kuchyně je výsostným území žen, alespoň v naší zemi, není pochyb. Paní Olga mě oslovila s tím, že by si moc přála novou kuchyni, stará byla smutná a léty už dost poničená a tak jsme ladily a hledaly, jaká by se jí typově líbila nejvíce.

Došly jsme k závěru, že přestavba bude radikálnější a půjde to i s podlahou, vybraly jsme podlahu krásně teplou z třívrstvého dubového dřeva a k tomu kuchyň v barvě Mastic. Toto je hodně těžko definovatelná barva, slovo mastic vychází z francouzského slova tmel, kterým se tmelila dříve okna a je to tedy něco mezi barvou jílu přecházející mírně do zelenkava. Nicméně je to jedna z nejoblíbenějších barev našeho nábytku, a to hned po bílé. Navíc jsme ji zde udělali v mastic na šedé, takže v hranách vystupuje šedý odstín a spojuje se s deskou.

Původní stav vypadal takto:

Podle rozměru místnosti jsem udělala návrh a vše vyšlo krásně z našich typizovaných dílů, jen montáž provedli naši čeští truhláři - pan Michálek.

Kuchyň je dostatečně prostorná a pohodlná. Vybraly jsme u nás i všechna svítidla, poniklovaná stropní svítidla Jim a šedé plechové nad jídelní stůl.

Tahle barva a dekor jí moc sluší a vnáší čerstvou atmosféru. Jídelní stůl jsme vybraly D601, židle D251 a lavice D238.

Nové bílé dvoukřídlé dveře jsou nyní ozdobou místnosti. O jednu stěnu kuchyně se postarala překrásná modrá tapeta od firmy Eifinger.

Paní Olze jsem pomohla ještě s obkladem kuchyně, který jde barevně do modrošedých odstínů a vybraly jsme obklad od italské firmy Ricordi. Na zeď jsme vybraly lampičku Amelie double.

Naše kuchyně jsou nestandartně 65cm hluboké, čímž vzniká podstatně hlubší pracovní plocha.

Autor: Anglická Sezóna
Datum realizace: 2015-04-19


Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N