Bydlení pro moderní ženu

Novostavba bytu byla dispozičně upravena propojením obývacího pokoje s kuchyňským koutem a malým pokojíkem, který svou velikostí a umístěním v bytě nemohl být nijak využitý. Majitelka oslovila náš Ateliér bytový architekt s tím, že chce byt zařídit pro sebe a své dva dospívající syny, kteří ale zde moc nebudou, jelikož studují mimo Prahu.

Návrh interiéru se zabýval pouze interiérovým vybavením, malou změnou dispozic a barvami. Byt byl v podstatě k nastěhování – chyběl pouze nábytek, kuchyň a osvětlení. Jelikož hlavním obyvatelem bytu je žena, volily jsme i zařízení inspirované květinami, barvy v tlumených odstínech fialové.

Návrh a realizace interiéru trvala přibližně 2 měsíce.

Obývacímu pokoji s jídelním koutem a kuch.linkou vládne kombinace barev slonové kosti a tmavě hnědé doplněné fialovou tapetou a doplňky. Krásným detailem je osvětlení, které svou hmotou skla dodává interiéru šmrnc a eleganci.

V bytě bylo naprosto nevhodně umístěno topení – topná tělesa jsme nahradili designově přijatelnějšími a umístili jsme je na některých místech vertikálně, jelikož jejich předchozí umístění zabraňovalo jedinému možnému umístění postele, TV sestavy.

V ložnici chtěla majitelka televizi naproti posteli, kterou jsme ale nechtěli věšet přímo na zeď. Umístili jsme ji tedy na předsazenou desku s podsvícením, kterou jsme otapetovali mimořádnou tapetou s perličkami. Vznikl tak zajímavý detail na jinak prázdné stěně.

Autor: Ateliér bytový architekt
Lokalita: Praha Zličín

Datum realizace: