Tradiční kachlová kamna s plotnou a vyhřívaným ležením

Kachlový sporák s troubou, plotnou a vytápěným ležením si majitelé užívají v hájence uprostřed lesů nedaleko Tábora. Majitelé si na tradičním vzhledu interiéru i celého objektu nechali opravdu záležet.

Kachlový sporák je umístěn uprostřed místnosti, která je kuchyní a jídelnou současně. Z vyhřívané pece je možné dobře pozorovat dění kolem, což ocení především děti.

Vyhřívané ležení o rozměrech cca 2,3 x 1,5 m, na které se pohodlně vejde celá rodina, je tvořeno tahovým systémem Wolfshöher a zaklopeno ruční cihelnou dlažbou. Ovčí kůže položené na ležení výborně izolují a dlouho drží sálavé teplo.

Sporákové kování tradičního vzhledu vyrobila firma JOKR. Pod troubou sporáku se nachází nika na dřevo. Zelená nízká římsa odděluje kachlovou část sporáku od té štukové. U podlahy jsme kachlový sporák obložili soklem pro lepší údržbu.

Protože jsou všude kolem lesy, zelené kachle na sporáku byly pro majitelku jasnou volbou. Kombinace mechově zelené glazury s odstínem slonové kosti je opravdu líbivá. Kamna zdobí kachlový pásek s jemnými kvítky a názvem Flora.

Během focení kamna natopená nebyla, ale majitelé si pečení v troubě velmi pochvalovali. Přejeme příjemný podzim a zimu na peci.

V hájence jsme postavili tradiční kachlový sporák s kobkou a vyhřívaným ležením.

Sporákové kování tradičního vzhledu vyrobila firma JOKR. Pod troubou se nachází nika na dřevo. Zelená nízká římsa odděluje kachlovou část sporáku od té štukové. U podlahy jsme sporák obložili soklem pro lepší údržbu.

Kachlový sporák je umístěn uprostřed místnosti, která je kuchyní a jídelnou současně. Z pece je možné dobře pozorovat dění kolem, což ocení především děti.

Ležení o rozměrech cca 2,3 x 1,5 m je tvořeno tahovým systémem Wolfshöher a zaklopeno ruční cihelnou dlažbou. Ovčí kůže položené na ležení výborně izolují a dlouho drží sálavé teplo.

Protože jsou všude kolem lesy, zelené kachle na sporáku byly pro majitelku jasnou volbou. Kombinace mechově zelené glazury s odstínem slonové kosti je opravdu líbivá. Kamna zdobí kachlový pásek s jemnými kvítky a názvem Flora.

Během focení kamna natopená nebyla, ale majitelé si pečení v troubě velmi pochvalovali.

Pohled na kachlová kamna z venku zeleným oknem. Majitelé si na tradičním vzhledu interiéru i celého objektu nechali opravdu záležet.

Autor: Jihočeské kamnářství - Jaroslav Prokop
Lokalita: Tábor

Datum realizace: 2020-10-20 00:00:00.000000