Kachlový sporák Pertinger a volně stojící kamna Pertinger 60 BU

Dnes bychom vám rádi představili dvě realizace – kachlový sporák a kamna Pertinger zabudovaná do kuchyňské linky.

Několik let zpátky jsme si na kamnářské výstavě v rakouském Welsu poprvé všimli italských kamen značky Pertinger. Kamna Pertinger nás prakticky hned oslovila, a proto jsme se vloni rozhodli, že je zkusíme prosadit i na českém trhu.

Značku Pertinger prezentujeme nejen na webu Jihočeského kamnářství v sekci Moderní sporáky na dřevo:

https://jihoceskekamnarstvi.cz/moderni-sporaky-na-drevo/,

ale i na samostatných webových stránkách:

https://www.kamna-pertinger.cz/.

První kamna Pertinger jsme instalovali již v roce 2018 v Libereckém kraji, ale interiér domu byl dokončen až nedávno.

Výhodou volně stojících sporáků Pertinger je díky odvětrané vzduchové mezeře možnost jejich zabudování přímo do kuchyňské linky. Na fotografii níže můžete vidět kamna Pertinger typ 60 BU, což znamená šíři topidla 60 cm a troubu na pečení umístěnou pod topeništěm. Trouba kamen Pertinger má zabudovaný teploměr a existuje možnost volitelně instalovat i osvětlení trouby. Výška kamen je nastavitelná dle vašich požadavků na výšku kuchyňské linky a to v rozmezí 85 – 91 cm. Pod troubou je zásuvka na dřevo a před kamny se nachází nerezový plech pro případ vypadnutí žhavého z topeniště. Zákazník pro svou kuchyni zvolil černé provedení bočnic, které se barevně do interiéru hodí. Kombinace černé barvy a nerezu působí moderně.

V případě druhých prodaných kamen Pertinger se jednalo o kachlovou obestavbu. Firma Pertinger vyrábí nejen volně stojící sporáky, ale vyrábí i topeniště určená k obestavbě buď keramickými kachli, nebo jinými akumulačními materiály v kombinaci se štukem.

Zákazník z okolí města Písek si přál kachlový sporák s ležením a ideálně s pohledem do ohně. Vybudovali jsme tedy stolový sporák s rozměrem topidla 90 cm a prosklenými dvířky topeniště. Kachle použité na obestavbu pochází z Bechyně, jsou v glazuře slonová kost, pro ozdobu poličky mezi plotnou a ležením zvolil zákazník pásek Tradicionál a nízkou římsu. Vpravo od plotny se nachází odkládací plocha, také z keramických kachlů. Ležení vyhřívá tahový systém a je zaklopeno ruční cihelnou dlažbou.

Přejeme majitelům příjemné vaření na kamnech Pertinger a doufáme, že spokojených majitelů této značky bude jen přibývat.

Sporák Pertinger umožňuje vaření a pečení na dřevě i v moderní kuchyni. Foto zdroj: AKTIVNÍ stavby s. r. o.

U typu kuchyňského sporáku Pertinger 60 BU je trouba na pečení umístěna pod topeništěm. Trouba má nejen teploměr, ale i osvětlení. Před kamny je umístěn nerezový plech pro případ vypadnutí žhavého z topeniště. Foto zdroj: AKTIVNÍ stavby s. r. o.

Biotopeniště pro kuchyňský sporák značky Pertinger zajišťuje kvalitní spalování a vysokou účinnost. Pertinger vyrábí volně stojící sporáky nebo komponenty pro obestavbu keramickými kachli. Vždy nabízí několik velikostí plotny a trouby.

Kuchyňská kamna s biotopeništěm italské značky Pertinger poskytují majitelům díky proskleným dvířkům pohled do ohně, trouba na pečení zase pohled na právě připravovaný oběd. Topeniště je obestavěno keramickými kachli v glazuře slonová kost. Zdobný pásek nese název Tradicionál.

Tahový systém vyhřívá ležení kuchyňského sporáku, které slouží k příjemnému odpočinku. Pod ovčími kůžemi je ruční cihelná dlažba.

Tahový systém, který vyhřívá ležení, je zaklopen ruční cihelnou dlažbou.

Autor: Jihočeské kamnářství - Jaroslav Prokop
Lokalita: Liberec, Písek

Datum realizace: 2019-08-03 00:00:00.000000