Podkrovní dětský pokoj s důmyslně řešeným nábytkem

Malý Matěj bydlí se svojí rodinou ve sto let starém domě. Takto staré stavby mívají dost křivé zdi. Nebylo tedy úplně lehké nejen Matějův pokoj, ale komplet celý dům zařídit. Pojďte se tedy podívat jak se s tím maminka a tatínek, společně s truhlářem, popasovali.

Na dveřích nesmí chybět jméno. Zde je to samolepka z naší dílny. Retro závoďák se jménem Matěj.

Celá místnost je relativně tmavá, díky malému oknu. Barvu zdi rodiče zvolili Dulux vinyl matt odstín 30bb 33/163 v kombinaci s bílou a šedou. Hodně prostoru pomohla světlá podlaha a bílý nábytek, který je důmyslně ukryt pod šikminami. Na zakázku jej vyrobil Viktor Janšta. Postýlka ve tvaru domečku opatřená závěsy skýtá Matějovi úžasný bunkr.

Právě na této fotce je krásně vidět jak dobře se podařilo využít prostor pod šikminami. Nejenže nábytek důmyslně schová hračky ale díky šoupacím dvířkám nezabere místo do prostoru a dítě se nemůže bouchnout o otevřená dvířka. Nábytek i bednu v popředí zdobí naše samolepky dopravních prostředků.

Tento úžasný prostor dovoluje umístění i krásné houpací hacky (Ikea) hned vedle koutku se stolečkem Mamut z Ikea. V žádném tvořícím koutku nesmí chybět nástěnka. V tomto případě je vyřešena opravdu originálně. Rodiče se nemohli rozhodnout zda dát synovi magnetickou, korkovou nebo křídovou tabuli. Tak má všechny. Křídovou tabuli má navíc i z boku postele. Jak je vidět na jedné z fotografií výše.

Domečkové postýlky jsou hitem. Dle slov maminky je Matěj nadšený. V den předání se mu ani nechtělo spát. Bodejť by jo, když má tak krásný pokojíček. Závěsy jsou domácí práce maminčiny babičky, povlečení pochází z dílny Lenky Kučerové.

V druhé části vymysleli rodiče s truhlářem další část úložných prostor. Zeď zdobí mapa a metr s hodinami.

Autor: Pieris design
Lokalita: Praha

Spolupracující: Šárka Kejhová, Viktor Janšta

Datum realizace: 2018-03-23