Rodinný dům 5+KK

S majiteli tohoto domu jsme v předchozích letech spolupracovali již několikrát, naposledy na interiéru bytu ve švýcarském Heidenu. Panuje tedy mezi námi vzájemná důvěra a pocit radosti z budoucího výsledku. Nyní nás oslovili k realizaci interiéru jejich prostorově velkorysého rodinného domu v krásné přírodě Berounska nedaleko Prahy.
Přízemní moderní dům s půdorysem do tvaru písmene L se vnitřní stranou otevírá do zahrady skrze velká posuvná okna přes celou šířku pokojů. Velké prosklené plochy lemující tento prostor tak zajišťují jedinečné průhledy do zahrady a nadstandardní přísun denního světla. Tento dům s užitnou plochou 280 m2 je pro majitele již domovem, kde chtějí trvale žít a najít klid pro četbu, meditaci a relaxaci.

Návrh interiéru navazuje na čisté až minimalistické architektonické řešení domu a zároveň odráží životní styl a nároky jeho majitelů. Téměř veškerý nábytek je navržen a vyroben na zakázku. Klíčová zde byla výborná spolupráce s naším „dvorním“ truhlářem, která se odrazila na vysoké kvalitě provedení a pečlivě propracovaných detailech.

Jednoduché geometrické linie navrženého vybavení, dostatek světla, vyvážené neutrální barevné ladění společně s výtvarnými díly českých i zahraničních umělců (malby – Radek Šmach, plastiky – Christinne Habermann Von Hoch, fotografie – Martin Stranka, Stone Kim) vytváří harmonický a nadčasový prostor v každém detailu.

Ústředním prostorem domu je obývací pokoj s kuchyni. Element dřeva je zde zastoupen masivní dubovou deskou jídelního stolu, kterou nese subtilní kovaná podnož. Prostoru dominuje krb s luxusní pohodlnou sedačkou.
Velkým koníčkem majitelů je četba a proto knihovna nechybí téměř v žádném pokoji. Ani to ale nestačí na rozsáhlou sbírku knih, takže je knihám a také sbírkám luxusních per a hodinek věnována celá místnost hned vedle obývacího pokoje, která musí být snem každého milovníka knih. Pohodlí ke čtení zajišťuje lety prověřená designová ikona - legendární Lounge Chair od Charles & Ray Eamesových. K němu jsme vybrali centrální svítidlo/ventilátor PROPELLER od firmy Serien, které poskytuje nejen kvalitní osvětlení, ale zároveň i možnost regulace teploty vzduchu v místnosti.
Dominantou ložnice je komfortní postel HÄSTENS, která je vyrobená z přírodních materiálů a její řemeslná propracovanost hýčká každou noc svou dokonalostí. Útulnou atmosféru čtecího koutku v ložnici, opět s knihami po ruce, dotváří perský gobelín, který se v rodině dědí z generace na generaci.

Na pečlivé provedení detailů vždy klademe důraz a patří to k jedněm z našich radostí a předností.

Výsledkem je velmi kvalitní a osobitý interiér, který jsme zařizovali až do posledního detailu a díky skvělé spolupráci s majiteli se nám společně podařilo vytvořit domov, který naprosto vyhovuje jejich životnímu stylu. Děkujeme za tuto příležitost.

Autor: Ambience Design.cz
Lokalita: Vysoký Újezd

Datum realizace: 2022-05-30 00:00:00.000000