Vchodové dveře do bytu: Na co všechno myslet při jejich pořizování

Už nemůžete vydržet pohled na staré vchodové dveře do vašeho bytu? Není se čemu divit, protože jsou nejspíše jednak nevzhledné a jednak také nedokážou ochránit váš interiér před případnou nezvanou návštěvou. Nákup nových vchodových dveří je vcelku náročnou záležitostí, jelikož bude zapotřebí brát v potaz hned několik velmi důležitých aspektů. Nevíte jakých? Pak se začtěte do následujících řádků. Prozradíme vám to.

Bezpečnost především

V první řadě se zaměřte na bezpečnost. Na trhu se nachází spousty různých modelů vyznačujících se různými bezpečnostními třídami. Na nejlevnější varianty raději rychle zapomeňte. Optimální jsou ty označené druhou a třetí bezpečnostní třídou. Disponují například vícebodovým bezpečnostním zámkem. Na straně pantů se standardně instalují trny zamezující případnému jednoduchému vysazení. Jinak lze vybírat spousty typů kování, a to v kulaté, hranaté či oválné podobě. Nezapomínejte ani na odolnost vůči ohni, jež je u každých dveří označena. 

ERKADO CZ s.r.o.: ERKADO Venkovní vchodové dveře P16ERKADO CZ s.r.o.: ERKADO Venkovní vchodové dveře P17ERKADO CZ s.r.o.: ERKADO Venkovní vchodové dveře P19

Staré zárubně stoprocentně vyměňte

Jestliže zakoupíte nové vchodové dveře, rozhodně vyměňte i stávající zárubně. S největší pravděpodobností nebudou také splňovat požadavky na bezpečnost. Jen pro představu, minimální tloušťka plechu by měla být u zárubní 1,5 mm. K ukotvení zárubně dochází prostřednictvím montážní pěny, nicméně poté se prostor vylívá betonem. Její odolnost je tak maximálně zvýšena. 

ERKADO CZ s.r.o.: ERKADO Venkovní vchodové dveře P21ERKADO CZ s.r.o.: ERKADO Venkovní vchodové dveře P25ERKADO CZ s.r.o.: ERKADO Venkovní vchodové dveře P29

Montáž svěřte odborníkům

Nové spolehlivé vchodové dveře si dnes není problém koupi online. Učinit tak můžete třeba u společnosti ERKADO. Určitě byste neměli zapomínat ani na profesionální montáž. Jestliže si zárubně i dveře namontujete svépomocí, s největší pravděpodobností nebude komplet dokonale sedět a mohou nastat komplikace. Při případných reklamacích byste mohli narazit. Certifikovaná firma se o vše postará a vy budete mít klid.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N