Jak vybrat koupelnu na míru vhodnou i pro mytí vašeho mazlíčka

Na našich vzorkovnách řešíme různé konkrétní i nekonkrétní druhy požadavků našich zákazníků. Nejdůležitějším kritériem zákazníka, jehož koupelnu Vám představujeme, bylo, vytvořit prostor v koupelně, kde by mohl koupat i svého zvířecího kamaráda.  Vyřešili jsme to chytře a originálně.

V koupelně nebyl prostor pro vanu. Ale za to byla v koupelně prostorná nika, kterou zákazník přebudoval na větší sprchovací kout. To ještě není nic neobvyklého. Co však už je neobvyklé, ale zato velmi praktické, je vybudované sprchovací sedátko. Zákazník nechtěl kupovat umělé sedátko, to je příliš malé. Chtěl mít pohodlné vyvýšené sprchovací místo v celé šířce niky, aby si mohl při sprchování pohodlně sednout, a především si na toto sedátko může vyskočit jeho pejsek a jeho pán se k němu při koupání nemusí zohýbat. 

Jak se vybíral obklad a mozaika

Stěžejním prvkem koupelny tedy měl být vyzděný sprchovací kout. Zákazník si přál obklady a dlažbu v přírodních tónech. Prvotně jsme se tedy zaměřili na vytvoření onoho sedátka. Aby posezení nemělo ostré hrany a rohy, nepoužili jsme na jeho obložení klasické obklady ale mozaiku. S tou lze obkládat obliny, kulaté rohy i kouty a všemožně ji tvarovat a stříhat. Vybraná barva do hněda odpovídala zákazníkově barevné představě v přírodních tónech. 

Poté následoval výběr samotných obkladů. Mozaiku jsme zkoušeli a přikládali k mnoha různým obkladům tak, aby odstíny perfektně seděly a nebylo znát, že mozaika není součástí vybraných koupelnových obkladů. Protože mozaika působí výrazným dojmem, byly obklady zvoleny v jednobarevném provedení. Konečný výběr se vydařil a obklady ve dvou odstínech k mozaice perfektně sednou. Hnědý obklad nahrává přírodním tónům, bílý obklad prostor opticky zvětší a prosvětlí. 

Za povšimnutí stojí dekorační lišty ve stříbrném provedení, které byly použity nejen na hrany, ale také jako předěl jednotlivých barev obkladů. Snadný a elegantní prvek pro ozdobení pokládky.

Dlažba v dekoru dřeva podtrhla osobitý ráz koupelny a zútulnila ji 

Pro zachování přírodního rázu koupelny byla vybrána na podlahu dlažba napodobující dřevo a to ve světle hnědé variantě. Dlažba v dekoru dřeva se dá v koupelně použít bez sebemenších komplikací. Není zapotřebí penetrace či jiné speciální údržby na rozdíl od přírodního dřeva, které ve vlhkém prostředí bez impregnace trpí.

Líbí se Vám tato realizace? Tak nám zavolejte a společně budeme moci vytvořit i vaši koupelnu.  Těšíme se na vás a budeme rádi, když zavoláte.

Autor: M.B.Keramika spol. s r. o.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N