Funkční a moderní koupelna v přírodních barvách

Chtěli bychom vám představit konkrétní realizaci koupelny, která je moderní a zároveň praktická. Zákaznice, jejíž designová koupelna nás zaujala, si vybrala na prodejně M.B.KERAMIKY v Prostějově.

Bílý obklad jako základní stavební prvek

Hlavní myšlenkou, jak by koupelna měla vypadat, bylo spojení funkčnosti a relaxace v jednoduchém přírodním vzhledu. Zákaznice měla představu o kombinaci bílého obkladu a dlažby se vzhledem dřeva. Proto jsme jí jako hlavní základový prvek vybrali oblíbený bílý lesklý obklad ve formátu 30/60. Tento obklad pořídíte na prodejnách M.B.KERAMIKY za velmi výhodnou cenu 549 Kč/m2 vč. DPH. Vyrábí se v rektifikovaném provedení, tzn., že hrany obkladu jsou seříznuty na přesný rozměr, což má po položení tyto výhody: 

  1. Usnadnění údržby – méně spár = méně čištění 
  2. Sjednocení obkladu – vše vypadá jako celistvá plocha
  3. Optické zvětšení prostoru

Pro odlišení byl jako výrazný obkladový prvek použit mozaikový obklad v imitaci kamene ve tvaru nepravidelně položených pásků. Uznejte, že tato kombinace je zajímavá. Inspirujte se.

Dlažba v dekoru dřeva je ta pravá

Dalším krokem byl výběr dlažby v přírodním dekoru. Řešení bylo nasnadě. Jako perfektní se nabízela dlažba v imitaci dřeva. Vzhledem k velké oblibě, množství provedení a designů dlažeb v imitaci dřeva bylo opravdu z čeho vybírat. Zákaznice chtěla co nejvěrnější provedení v teplých, medových tónech. I přesto, že v běžné nabídce M.B.KERAMIKY je více jak 20 druhů dlažeb v dekoru dřeva, stále jsme nenacházeli tu správnou barvu. Tím to pro nás ale neskončilo. Naopak, hledali jsme dál. A nakonec se podařilo v katalogu jednoho z našich dodavatelů najít ten správný odstín. 

Při výběru tohoto typu materiálu se zákaznice zajímala o dvě základní věci:

  1. Jaká je údržba dlažby v dekoru dřeva? – dlažby imitující dřevo mají někdy na dotek výraznější strukturu. To ale přispívá k jejich autenticitě a údržbu to nekomplikuje. Dlažba v dekoru dřeva určená pro interiér se udržuje stejně snadno jako kterákoli jiná dlažba. Venkovní dlažba pro exteriér např. na terasu nebo k bazénu většinou mívá protiskluzovou hrubší úpravu, ale u té to očekáváme a potřebujeme. Zvyšuje totiž bezpečnost při pohybu venku.  
  2. Je lepší i u dlažby rektifikované nebo nerektifikované provedení? – u dlažeb v imitaci dřeva není rektifikace (tedy seříznutí hran na přesný rozměr) vždy nutná. K prohloubení vzhledu rustikálních dlažeb může být naopak někdy vhodné, když dlažba působí přirozeně a má větší spáry. Nicméně v tomto případě jsme doporučili rektifikovanou variantu pro zachování čistých linií a pro možnost perfektně navázat na obklad.

Nepodceňte výběr realizační firmy

Pokud máte vybrané takto dokonalé materiály a máte jasnou představu, jak má koupelna vypadat, je potřeba si také zvolit kvalitní realizační firmu nebo samotného obkladače. Při špatném výběru by se mohlo stát, že obklady a dlažby nebudou položeny v potřebné kvalitě a investice bude naprosto znehodnocena. Ověřte si, že vámi vybraný obkladač umí správně pracovat s velkoformátovými obklady, nebo pokládat dlažbu s minimální spárou. Zákaznice z našeho článku si však naštěstí vybrala řemeslníka, kterého bychom jí sami doporučili. Koupelna tak i po řemeslné stránce vypadá skvěle.

Přijďte na naše prodejny, rádi Vám také pomůžeme s realizací vaší koupelny.

Autor: M.B.Keramika spol. s r. o.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N