Myslete s rozvahou při vytápění vašeho domova

Každý, kdo staví nebo rekonstruuje svůj dům, stojí před jednou z důležitých otázek, a to jak bude své bydlení vytápět. Výběr je nutno volit s rozvahou a hlavně na základě plnohodnotných informací, které získáte hledáním na internetu nebo u řady odborníků. Na výběr máte z mnoha topných médií. Nutno ovšem podotknout, že ne každé je zcela vhodné. Některá jsou neekologická a další kupříkladu výrazně neekonomická pro vaši peněženku.

Tepelná čerpadla v poslední době zažívají nevšední boom

V poslední době lidé stále více využívají tepelná čerpadla. Pořizovací cena je sice nákladná, nicméně návratnost investice je velmi rychlá. Navíc díky tomuto zdroji vytápění snížíte výrazně ostatní náklady na elektřinu. Levný tarif na vytápění totiž využívají všechny další domácí spotřebiče a osvětlení. Na jakém principu vlastně funguje? Toto topné zařízení zajišťuje teplo z tzv. nízkopotencionálních zdrojů tepla. Jedná se o zemi, vodu a vzduch. 

Existuje více druhů

Tepelných čerpadel je spousty. Dělí se například na:

  • Tepelné čerpadlo vzduch/voda – jak z názvu vyplývá, logickým uvážením dospějete k tomu, že tento systém čerpá energii z venkovního vzduchu a k samotnému rozvodu tepla pak slouží voda.
  • Tepelné čerpadlo země/voda – opět, jak možnost výše. Teplo je čerpané ze země a k rozvodu je využívána voda. K tomuto systému můžeme přiřadit také soustavu voda/voda, která ale teplo nebere ze země, nýbrž z vody (podzemní, studní, atd.).

A nesmíme opomenout také na tepelná čerpadla vzduch vzduch, jenž fungují na principu odebírání tepla z venkovního vzduchu, kdy následně ohřívá vzduch uvnitř budovy. Velká výhoda v tomto systému je ta, že ohřívá vnitřní vzduch přímo a není potřeba další topný systém. Proto dosahuje vyššího topného faktoru než ostatní čerpadla. Jistě uvítáte i fakt, že pořizovací cena je výrazně nižší. Naopak v létě zas můžete v klidu strávit den ve svém domově, aniž byste ze sebe utírali litry potu, jelikož čerpadlo je většinou vybaveno funkcí chlazení.

A jak jste na tom vy? Přemýšlíte nad vhodným vytápěním vašeho bydlení? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, přemýšlejte nad tím hlavně z dlouhodobého hlediska.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N