Rekonstrukce bytu ve skandinávském stylu

Původní byt byl ve špatném stavu, proběhla totální rekonstrukce včetně výměny dveří, oken, parket a topení. Takový typ rekonstrukce je cenově i časově náročnější, ale na druhou stranu je možné detailně sladit celý interiér.

Dominantou jedné stěny v obývacím pokoji je velkoformátový obraz bříz. Zrekonstruované retro křeslo od Jindřicha Halabaly se do interiéru skvěle hodí. Sedačka a židle Merano.

Majitelé si přáli velkou knihovnu se čtecím koutkem. Na stěně u čtecího koutku visí hodiny Sunflower Clock, které navrhl George Nelson již v roce 1949 (dodává Vitra).

Do malé koupelny se vešla i 170 cm vana.

Interiérový design: Kuchyňská linka je dimenzovaná až do stropu – vznikl tím velký úložný prostor. Pracovní ostrůvek tvoří předěl mezi jídelní a pracovní částí. Ostrůvek je podsvětlený LED páskem.

Praktický ostrůvek uprostřed místnosti poskytuje nejen další pracovní plochu, ale i dostatek úložného prostoru. Dvířka kuchyňské linky jsou v bílém lesku. Dva horní výklopy jsou v bleděmodré barvě, odstín Kronospan Sky Blue. Dvířka u balkonových dveří otvírají malou spíž, která se automaticky po otevření rozsvěcí.

Dětský pokoj na 25 m2 skýtá velký prostor pro hry. Na návrhu pokoje se z velké části podílela Andrea Kilianová ze studia Muuza.

Skříňky v pokojíčku se dají přesouvat a různě skládat.

Do ložnice se vešla i velká vestavná šatní skříň, která má jedno křídlo zrcadlové. Za čelem postele je krásná tapeta z kolekce Indigo.

V nice na WC se schovalo malé umývátko se skříňkou a zrcadlem.

Třímetrová komoda na chodbě má zaoblené rohy. Na fotografii není vidět velká vestavěná skříň umístěná vlevo ve výklenku.

Autor: NOVOdesign
Lokalita: Brno

Spolupracující: Andrea Kilianová ze studia Muuza

Datum realizace: 2016-02-17


Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N