Pergola s dokonalou regulací slunečního záření

Terasa domu je na nejvyšším místě zahrady a je téměř permanentně vystavena působení větru. To bylo hlavním důvodem pro volbu jednoduchého provedení pergoly.

V první fázi realizace byl instalován pouze funkční lamelový strop, postavený na čtyřech subtilních čtvercových nohách. Lamelový strop pergoly zajišťuje dostatek stínů a chrání uživatele terasy před deštěm. Voda je svedena do předních noh, kudy odtéká volně pod palubky dřevěné terasy a do zahrady. Lamely stropu lze naklápět v rozmezí 160° čímž uživateli nabízí flexibilní regulaci světla, ale také výhledu třeba na hvězdnou oblohu.

Oproti markýze, která by i v té nejvyšší třídě měla větrnou odolnost omezenou kolem 45 KM/HOD. Sytém pergoly Algarve se může pochlubit odolností větru 100 KM/HOD a dokonce i velkou nosností v případě zatížení střechy napadaným sněhem.

Stropní hliníkové lamely se otáčejí o 160°, což umožňuje dostatečnou regulaci světla i tepla vnitřního prostoru. Stropní hliníkové lamely jsou profilované a osazené těsněním tak, aby při dosednutí na sebe vytvořili monolitickou nepropustnou plochu stropu.

Aby vzniklo skutečně funkční propojení terasy domu s obývacím pokojem, nainstalovali jsme na dveře oddělující tyto dva prostory plisovanou síť proti hmyzu.

Konstrukce pergoly je v tmavě šedé barvě, ladící k tmavému odstínu střechy. Celá realizace tak působí společně s domem velmi kompaktně. Instalace základního modelu pergoly Algarve umožňuje majitelům další rozšíření o nejrůznější doplňky. V druhé fázi je uvažováno s instalací screenových rolet zabraňujícím průnik větru a deště či pohledům sousedů do prostor pod pergolou.

Autor: DIAMOND DESIGN
Lokalita: Zlín


Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N