Dětský pokoj pro dvě malé princezny

Vzhledem k velikosti pokoje bylo nutné použít patrovou postel, která je vyrobená dle mého návrhu na míru ze dřeva, stejně jako ostatní nábytek v pokoji. Pro větší bezpečnost je vysoké zábradlí na palandě kovové a dole jsem umístila síť s velkými oky, díky které z postele nevypadne ani mladší z dívek, která dole spí od svých 15 měsíců. Naproti palandě je veliká skříň, která pojme jak veškeré oblečení dívek tak velké množství hraček, které jsou umístěné hlavně ve spodních hlubokých zásuvkách. Nechybí ani knihovna, tajný úložný prostor pod lavicí, žebřiny na míru a křesílka.

Základ pokoje tvoří pouze neutrální barvy, které se ani časem neokoukají. Barvy do pokoje vnáší pouze doplňky, které je jednoduché časem obměnit. Na podlahu jsem použila světlounké PVC, které je příjemné na hraní a skvěle se udržuje. Vzhledem k tomu, že současně probíhala rekonstrukce i vedlejšího pokoje, kde mají dívky pracovní stůl, nechala jsem mezi pokoji malý průlez s dvířky.

Pohled od dveří.

Pohled na skříň, žebřiny a průlez do vedlejšího pokoje.

Pohled na kryt na radiátor alias lavici, knihovnu a křesílko.

Kryt na radiátor alias lavice a průlez do vedlejšího pokoje.

Pohled z chodby do sousedících pokojů.

Úchytky jsou sice plastové, ale nádherně odráží světlo a vypadají jako šperk.

Zátiší s křesílkem.

Palanda na míru má čalouněné boky, poličky a lampičky a opravdu hluboké zásuvky. Pro pocit soukromí si dívky mohou zatáhnou závěsy.

Autor: Bydli Lépe -Iva Šmídová
Lokalita: Praha 5