Lité podlahy do interiéru jsou unikátní variantou podlahové krytiny

Podlahy jsou nejvíce zatěžovaným povrchem každé domácnosti. Logicky proto, že přes ně často chodíme. Opotřebování však způsobuje i stojící nábytek, který může nerovnoměrným přetížením podlahu deformovat. Aby rekonstrukce podlahové krytiny nebyla jen dočasným řešením, měli byste při ní myslet na budoucnost a pořídit si podklad s doživotní zárukou.

Objevte přednosti litých podlah

Podlahy jednoznačně ovlivňují atmosféru celé domácnosti. Pokud jsou deformované nebo hrbolaté, je nepříjemné po nich chodit, ale dokonce se na ně i dívat. Řešením pro dokonale rovné povrchy jsou lité podlahy do interiéru, které slouží jako základ pro podlahovou krytinu nebo jako její konečná povrchová úprava. Jejich hlavními přednostmi jsou rychlé schnutí a vysoká odolnost. Možná vám v tento moment připomínají klasickou stěrkovou úpravu, ale jsou tu značné rozdíly. U stěrkové podlahy se musí déle čekat na její zaschnutí a vždy je nutné ji před pokládkou podlahové krytiny upravit. 

Anhydritové podlahy jsou i pro podlahové vytápění

V soukromých objektech se nejčastěji využívá anhydritová litá podlaha. Hrubost této směsi je nejvíce 4 milimetry a její příměsi způsobují protiskluzovost povrchu. Můžete je použít k vytvoření plochy i v místech podlahového vytápění. Na rozdíl od klasického cementového potěru zajistí dokonalé zatečení hmoty kolem trubek. Tím vytvoří požadovaný přenos tepelné energie bez pórů. S anhydritovým litým potěrem můžete podlahy vylívat i bez dilatací a provést pokládku ve vrstvách již od 35 mm bez jakéhokoliv vyztužení pro objemovou stálost materiálu. To umožňuje aplikaci tepelné či akustické izolace. 

Lité betonové podlahy zajistí dokonale rovný povrch

Litá betonová podlaha má také své výhody. Je mnohem pevnější a díky modernějšímu zpracování se nemusí upravovat jako klasické betonové podlahy. Její životnost je také mnohem vyšší. Dříve se betonové podlahy využívaly zejména v nebytových prostorách a to především v halách a na pracovištích se zvýšenou zátěží. Dnes už se postupně jejich využitelnost přenáší i do domů, garáží, obchodních domů a škol. Největší výhodou betonových podlah je však její odolnost proti vlhkosti. Při rozhodování mezi betonovou a anhydritovou podlahou vám poradí Fabry Floors, kteří mají s těmito postupy dlouholetou praktickou zkušenost.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N