Rozehrajte domácnost barvami

Při zařizování interiéru mají lidé různá kritéria – někdo se řídí stylem či designem nábytku, jiný podléhá módním trendům, další přikládá největší význam barvám. Zvolit správnou barvu interiéru, nábytku i doplňků je skutečně důležité. Barvy v bydlení totiž mají vliv na naši psychiku, a protože domov je místem, kam se každý den vracíme, měli bychom se v něm cítit příjemně. V současné době se často setkáváme s tvrzením, že méně znamená více, jehož výsledkem je jednotvárný výběr nábytku a doplňků v tlumených barvách.

Pokud se vám však veselé barvy v bytě líbí, rozhodně se jich nemusíte bát! Na JENA- nábytek naleznete celou řadu kousků, které prozáří vaši domácnost a dodají interiéru originalitu a energii.

Význam barev v bydlení

Barvy mohou udávat atmosféru celé místnosti, opticky ji zvětšit či zmenšit, a také působit uklidňujícím nebo povzbuzujícím dojmem. Je známou skutečností, že tmavé barvy ubírají světlo a uzavírají prostor. Přírodní barvy, jako zelená, modrá a hnědá, jsou uklidňující a dlouhodobě působí na psychiku člověka pozitivně. Žlutá barva je barvou optimismu, rozzáří místnost a vyvolá dojem prosluněné domácnosti, a naopak chladivými barvami lze zmírnit pocit horka v letním parnu. Oblíbená červené barva působí energicky, přitahuje pozornost a v interiéru je velmi efektní. Modrá naopak zklidňuje, proto se hodí například do ložnice, a také umocňuje soustředění na práci. Zelenou použijte v hlučnějších místnostech – subjektivně snižuje vnímání hluku. Do dětských pokojů je zase vhodná oranžová, která bývá spojována s energií a zdravím.

Méně nebo více?

Jak barevný nábytek a doplňky použijete, to už je zcela na vás. Můžete je zakomponovat do designu celého pokoje a sladit vybavení do podobných barev, nebo tlumené barvy oživit jedním výrazným doplňkem, který bude působit elegantně a zajímavě. Barevně nápadnější mohou být prvky pro naše pohodlí – sezení, postel, židle, polštáře. Pokud si nejste jisti, zda jste se rozhodli správně, použijte ke klasickému nábytku výrazné doplňky, které není až tak náročné měnit. Tak budete moci vždy nakoupit drobnosti v barvách, které jsou vám zrovna nejpříjemnější.

Autor: JENA nábytekNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N