Jak vánočně vyzdobit dům

Nazdobená prostranství obchodních center a dekorace v ulicích obcí a měst prozrazuje blížící se čas Vánoc. Za nedlouho se budou rozsvěcet vánoční stromy na náměstích, a je tedy čas k vánoční výzdobě našich domovů. Jak tedy vyzdobit dnes svůj dům, co je třeba vědět a jak postupovat, aby se člověk mohl stát sám sobě designerem.

Stejně jako v architektuře je dobré si ujasnit představy a možnosti a případně s pomocí odborníků se pustit do uskutečňování svých záměrů. Pokud se rozhodnete pro výzdobu exteriéru, je dobré vyhledat specializovanou prodejnu či obchod, aby světelné systémy určené pro venkovní výzdoby opravdu odpovídaly požadovaným normám, jako je třeba venkovní krytí IP 45.

Vyzdobit dům či zahradu lze několika způsoby, ale k nejoblíbenějším patří světelné řetězy, krápníky, záclony a další motivy. Dnes už i řada běžných majitelů domu hledá dekoraci ve 3D; jako např. nejčastěji andělé, sněhuláky, koule apod. 

Pro začátek si ujasněme barevné provedení: led studená barva, teple bílá barva, různé barvy,  multicolor, bicolor a duál, který je novinkou letošního roku (led studená dioda se pravidelně střídá s teple bílou led diodou). 

Nezanedbatelná je barva gumového kabelu, ke tmavým a industriálním stavbám se hodí více systémy v černém kabelu; k světlým budovám bílý či transparentní kabel. Osvětlení decoLED lze propojovat s dalšími prvky a vše tak připojit k jednomu zdroji. 

Dalším krokem je volba a způsob dekorovaného prostoru, můžeme ozdobit linie domu či variantou jsou světelné krápníky u střechy, balkonů či zvolených míst. Jinou možností je dekorace světelnými záclonami, které se hodí spíše k podtržení čistoty linií, jako jsou např. sloupy atd. 

Vánoční osvětlení do okna v podobě krásných hvězdiček, 549 Kč s DPH

Oblíbené světelné systémy na baterie či solární osvětlení vhodně dotvoří adventní věnec, aranžmá váz či různá zákoutí zahrad, vstupních prostor do domu apod. Jejich výhodou je především možnost dekorace i na odlehlých místech bez přívodu energie. 

Interiérové osvětlení dnes nabízí široké možnosti využití a fantazii se meze nekladou, neboť jedním z trendů je právě neobvyklá kombinace různých materiálů a barev. Osobitou dekorací se může stát osvětlená váza či k zasněženému kousku větve přidaný světelný řetěz s krystaly, neboť bílá barva a motivy krajky a sněhových vloček neztrácejí pro svou čistotu na atraktivnosti. 

Návrat ke skleněným ozdobám a k vlastní osobité dekoraci svědčí o tom, že lidé se obracejí k přirozenosti a osobitosti. Nechte se tedy unášet vlastní fantazií a dotvořte si originálním způsobem ve vlastním stylu svůj domov či dům, je to mimo jiné i příležitost k relaxaci či společnému tvoření. Vánoční ozdoby můžete také nakoupit prostřednictvím eshopu decoLED.cz

Autor: decoLEDNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N