Proměňte svůj interiér stylovým kusovým kobercem

Kusový koberec je výrazným dekoračním doplňkem, jeho správným výběrem navodíte příjemnou atmosféru, doladíte daný prostor a umocníte celkový dojem z interiéru. Navíc je velmi praktický, snižuje hlučnost, zlepšuje akustiku, chrání podlahu před poškrábáním a také izoluje chlad od podlahy. Podle čeho kusový koberec vybírat? Zaměřte se na materiál, vazbu, vhodnou velikost a design.

Materiál

Výběr materiálu, způsob tkaní a hustota ovlivňuje nejen následnou údržbu, ale také životnost koberce. Pro výrobu koberců se používají buď přírodní materiály nebo materiály umělé. Z přírodních materiálů jsou to především ovčí vlna, bavlna, juta nebo hedvábí. Koberce jsou většinou vyráběny ručně, a tak vlastně co kus, to originál. Jsou sice dražší, ale na druhou stranu odolnější než ty z umělých vláken, lépe se udržují. Kvalitou nejvýše stojí vlněné koberce, vlna obsahuje lanolin, díky kterému je vlněné vlákno pružnější a méně se špiní. 

Z umělých materiálů se nejčastěji používají akryl, polyester a polypropylen. Odolávají roztočům, proto jsou vhodné pro alergiky, nevýhodou je snadná lámavost vláken, která zkracuje jejich životnost. Cenově ovšem patří k dostupnějším, tudíž vám nemusí být líto ho po určité době vyměnit za jiný. 

Design

Moderní vzhled nebo stará dobrá klasika? Moderní koberce jsou vhodné především do moderních interiérů, na výběr jsou různé geometrické tvary, vzory a barvy, vlněné i umělé materiály.

Pokud chcete kousek, který vydrží ve vaší rodině po celé generace, vsaďte na perské vlněné koberce. Ty jsou doslova rodinným stříbrem, léty neztrácejí nic ze svého půvabu a jejich hodnota naopak roste. Pokud nechcete perský koberec s typickým pazyrykem, vězte, že se vyrábí i v moderním provedení.

Velikost

Při nákupu kusového koberce je důležité vybrat správnou velikost, koberec by měl zabrat maximálně třetinu prostoru. Velikost kusového koberce volte podle rozměrů místnosti a místa použití. Menší kusové koberce jsou vhodné do chodby, pod pracovní stůl nebo konferenční stolek. Větší kusové koberce naleznou svoje místo většinou ve středu místnosti, v obývacím pokoji, hale či dětském pokoji. V dětském pokoji je navíc vhodné použít protiskluzovou podložku.

Další inspirující fotografie, novinky, ale i zajímavé informace naleznete na Habitat-cz.cz

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N