Jak zvládnout povinnosti v září ?

Hektické září je po klidném létě náročné. Stresu se vyhnete, když si sepíšete úkoly a stanovíte priority. Důležitý je i kvalitní spánek.

Náročné září zvládnete, když si úkoly rozložíte na menší části

Po klidném létě je tady hektické září plné povinností. Nevíte, kam dřív skončit, abyste všechno stihli. Ale my vám poradíme, jak se z bludného kruhu dostat ven.

Sepište si úkoly

Zastavte se v tom šíleném kolotoči. Stres často plyne z toho, že se cítíme přetížení a ve svých záležitostech máme chaos. Když si v nich uděláte pořádek, práce sice neubude, ale uklidní vás to, protože budete mít přehled.

Sedněte si a na papír si sepište všechny úkoly, které musíte udělat. Nejdůležitější věci označte písmenem A. Ty méně urgentní písmenem B. A zbytek je C. Nyní jasně vidíte, které úkoly je nutné udělat jako první.

Velké úkoly si rozložte

Z velkých úkolů máme často hrůzu. Zdají se obrovské a nesplnitelné. Proto si je rozložte na menší části, které v pohodě zvládnete.

Například máte v práci uspořádat školení pro ostatní. Úkoly si rozepište:

  • sesbírání podkladů,
  • příprava školení,
  • nácvik prezentace.

Když máte před sebou konkrétní kroky, je mnohem snazší je splnit.

Pryč s výčitkami

Když nezvládnete udělat všechny úkoly, netrapte se. Nikdo z nás není Superman. Je normální, že nestíháte 100 % z toho, co jste si naplánovali.

Ale důležité je nevyčítat si to, protože to jen zvýší váš stres. Však se nic závažného nestane, když podlahu v kuchyni vytřete až příští týden.

Čas na relaxaci má smysl

Nepřetěžujte se. Když se budete snažit s vypětím sil splnit všechny úkoly, nezvládnete je udělat kvalitně. Raději se podívejte na epizodu oblíbeného seriálu nebo si přečtete další kapitolu z knížky.

Tělo i mozek si odpočine a budou pracovat efektivněji. Proto je důležitý i pravidelný 8hodinový spánek. Šidit se ho nevyplatí.

Naplánujte si radosti

Život, který by byl jen o práci, bude dost smutný. Možná jste si právě na dovolené dali předsevzetí, že chcete méně pracovat a víc žít. Nyní nastal čas ho splnit.

Naplánujte si alespoň 1 událost, na kterou se budete moct těšit:

  • jeďte na vinobraní, 
  • kupte si lístky na muzikál,
  • zamluvte si stůl v nové restauraci. 

S pomyšlením, že už za 3 dny zase zažijete něco opravdu hezkého, vám budou hodiny v zaměstnání mnohem rychleji ubíhat.

Spánek léčí stres

S nadsázkou se dá říct, že kdo dobře spí, nemusí chodit k lékaři. Spánek totiž snižuje stres, pomáhá udržet dobrý krevní tlak a zdravou váhu. Také zlepšuje paměť a posiluje kreativitu.

Proto spánek neodbývejte a spěte na kvalitní matraci. Vyberte si českou matraci FOX z líné pěny, která se perfektně přizpůsobí vašemu tělu. Navíc máte na výběr z klasické a wellness varianty matrace.

- komerční prezentace -

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N