Bambusové podlahy jsou ohleduplné k životnímu prostředí

Žhavým trendem v oblasti podlah jsou ty bambusové. Vynikají krásným vzhledem a dlouhou životností. Navíc patří mezi podlahy ekologicky šetrné, cenově mnohdy dostupnější než některé ze dřeva, korku nebo z materiálu zvaného marmoleum.

Bambus je totiž rostlina patřící mezi trávy a velmi rychle roste. Na rozdíl od stromu, který roste desítky let, zde to je pouze několik let. Pokud se kus odřízne, rostlina nezahyne, patří tedy mezi obnovitelné zdroje. Proto jsou tyto podlahy nové generace považované za šetrné k životnímu prostředí a vyhledávají je především lidé, kterým není naše planeta lhostejná. 

Jak vzniká podlaha z bambusu 

Zajímá vás, jak se bambusová podlaha vyrábí? Bambus se s velkou přesností řeže na proužky, ty se vrství v jednom směru, nad sebou nebo vedle sebe, a tvoří panely (parkety). K tomu je třeba speciální lepidlo. Další, častější možností, je komprese pod tlakem. Pro větší stálost a pevnost se využívá bambusové dřevo o stáří 5 až 7 let. Kvalitní bambusové podlahy jsou testovány na obsah chemikálií, zejména formaldehydu. Lepeny jsou speciálním neškodným lepidlem bez formaldehydu. Povrchová úprava je také nutná. Zde se využívají například nezávadné voskové oleje, bezpečné i pro děti a domácí zvířectvo. Pokud si pořídíte krytinu patřící do nejnáročnější třídy, uděláte dobrou věc nejen pro planetu, ale i pro sebe a svou rodinu.

Krytina pro každou domácnost

Nabídka bambusových podlah je velmi rozmanitá. Mohou být různě barvené a laděné do zajímavých odstínů. Barevnost se často upravuje karbonizací, což je proces využívající tlak a horkou páru. Pokládka nemusí ani zahrnovat lepení nebo přibíjení. Jednotlivé díly se dají často zacvakávat do sebe. 

Bambusové dřevo je odolné, pružné a funkční. Zajímavé jsou jeho antiseptické a antibakteriální účinky. Brání vzniku plísní a redukuje pachy v domácnosti. Je to podlaha příjemná na dotek, i při chůzi na boso. Ošetření voskovými oleji odolává ušpinění, povrch je matný a není na něm tolik vidět opotřebení, dřevo může dýchat. Povrch se samozřejmě doporučuje jednou za několik let obnovit. Údržba je snadná, stačí podlahu setřít vyždímaným hadrem. Bambusová podlaha splňuje i náročné požadavky na krytinu v domácnosti s dětmi a domácími zvířaty. Umístit ji můžete i do dětského pokoje, kuchyně nebo haly, což jsou místa s vyšší zátěží. Vydrží vám desítky let. 

Cena je vyšší než podlah z laminátu, je to ale pochopitelné. Užitná hodnota a komfort jsou nesrovnatelné. 

Jaké jsou základní výhody bambusové podlahy?

  • Je elegantní a hodí se do každého interiéru
  • Materiál na výrobu je ekologický
  • Pokládka je pohodlná a rychlá
  • Je vhodná i pro alergiky
  • Většinou není problém s podlahovým vytápěním
  • Má snadnou údržbu
  • Je příjemná na dotek, nevrže, nevlní se a nehoupe se
  • Bambus má velkou tvrdost a odolnost
  • Je to podlaha s dlouhou životností

 

 

 

Autor: Magdalena VaškováNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N