1. InHaus.cz
  2. Nádobí
  3. Jídelní talíře
  4. Jídelní talíře porcelánové

Jídelní talíře porcelánové

Porcelánové jídelní talíře představují luxusní a komfortní nádobí pro každodenní i pro sváteční stolování. Porcelán je hygienicky nezávadný a tradiční. Své místo má i v moderních domácnostech. Jídlo hned chutná lépe, je-li servírováno na úrovni. Talíře koupíme samostatně či v různých sadách: hluboké, mělké, dezertní, pizza, velké i malé. porcelan, , , porcelánové nádobí, porcelánové jídelní nádobí, nádobí z porcelánu
Soupravy (1193) Porcelánové (824) Dezertní (511) Hluboké (383) Designové (246) Keramické (229) Banquet (217) S dekorem (166) Dětské (149) Dekorační (120) Hranaté (100) Na pizzu (34)
Seřadit podle:


Vlastnosti jídelní soupravy by se měly odvíjet od toho, k čemu se ji chystáte využívat. Jiné talíře zvolíte pro každý den, jiné pro slavnostní okamžiky. A na co všechno brát ohledy?

Začínáme tvarem

Kulaté jídelní talíře představují nestárnoucí klasiku. Používají se odnepaměti a chybu s nimi neuděláte, trendy vypadají zejména modely s širokým okrajem. Pokud však toužíte po něčem modernějším, zvolte méně tradiční tvar – oválný či hranatý. 

Správná velikost

Velký talíř na hlavní jídlo má obvykle rozměry cca 26-28 cm. Větší možná působí elegantněji a budete si s nimi připadat, jako byste se stravovali někde v restauraci, nicméně pamatujte na praktičnost. Vejdou se vám do skříňky? A co do mikrovlnky?

Barvy hrají prim

Obyčejné bílé nádobí je obvykle levné, dá se použít do mikrovlnky, neztrácí barvu v myčce, a pokud jste zastánci minimalismu, bude jasnou volbou. V opačném případě se ale nebojte barev. Klidně zkombinujte několik odstínů, třeba pastelových. Další volbou jsou pak různé vzory a zdobení. Tady si dávejte pozor na zlaté a stříbrné zdobení, ta se obvykle nesmí používat v mikrovlnné troubě. Případně zamiřte do kategorie designových talířů, možná vás jejich osobitost nadchne. A další samostatnou skupinou jsou talíře dětské s hravými motivy.

Materiál neopomínejte

Velice moderní a oblíbené je barevné sklo. Porcelánové jídelní talíře, které se používaly kdysi, jsou dodnes považovány za velmi kvalitní, nicméně musíte si připlatit. Hodně často se setkáte s keramickými talíři, případně s kameninovými. Nebojte, i ty se hodí do mrazáku, myčky a mikrovlnné trouby. Pokud toužíte po něčem více přírodním, pořiďte si dřevěné talíře. 

Souprava či jednotlivé kusy

Pro čtyřčlennou rodinu je dobré volit soupravu, kde je od každého typu talířů 6 kousků. Občas k vám přijde návštěva, navíc budete mít rezervu, kdyby se jeden rozbil. S tím souvisí i další nutná volba. Koupíte si sadu, nebo raději jednotlivé talíře? Jednotlivé kusy se dají většinou snadněji dokoupit.

Co velí trendy?

Momentálně jsou v kurzu všechny možné netradiční tvary. Talíře na hlavní jídlo už nemusí být pouze rovné, velmi oblíbené jsou modely s hranami ohnutými nahoru. Do popředí se také dostávají nejrůznější barvy a vzory. Talíř už totiž není pouze prvkem pro servírování pokrmů. Fotí se na nich jídla na Instagram, vybírají se tak, aby ladily do kuchyně.


Radost z módy. Skvělé oblečení na Givo.cz