1. InHaus.cz
  2. Nádobí
  3. Jídelní talíře
  4. Jídelní talíře dezertní

Jídelní talíře dezertní

Dezertní talíře z keramiky, porcelánu nebo skla jsou potřeba v domácnostech i restauracích. Dotváří dokonalou atmosféru stolování. Nebojte se barev a netradičních řešení, tyto talířky si zaslouží krásný design. Dezertní talíře najdeme i jako součást různých sad nádobí. dezert, , , dezertní talíře, talíře na dezerty, talíře na deserty, desertní talíře, malé talířky, talířky na dezerty, talíře na dortíky
Soupravy (1193) Porcelánové (824) Dezertní (511) Hluboké (383) Designové (246) Keramické (229) Banquet (217) S dekorem (166) Dětské (149) Dekorační (120) Hranaté (100) Na pizzu (34)
Seřadit podle:


Vlastnosti jídelní soupravy by se měly odvíjet od toho, k čemu se ji chystáte využívat. Jiné talíře zvolíte pro každý den, jiné pro slavnostní okamžiky. A na co všechno brát ohledy?

Začínáme tvarem

Kulaté jídelní talíře představují nestárnoucí klasiku. Používají se odnepaměti a chybu s nimi neuděláte, trendy vypadají zejména modely s širokým okrajem. Pokud však toužíte po něčem modernějším, zvolte méně tradiční tvar – oválný či hranatý. 

Správná velikost

Velký talíř na hlavní jídlo má obvykle rozměry cca 26-28 cm. Větší možná působí elegantněji a budete si s nimi připadat, jako byste se stravovali někde v restauraci, nicméně pamatujte na praktičnost. Vejdou se vám do skříňky? A co do mikrovlnky?

Barvy hrají prim

Obyčejné bílé nádobí je obvykle levné, dá se použít do mikrovlnky, neztrácí barvu v myčce, a pokud jste zastánci minimalismu, bude jasnou volbou. V opačném případě se ale nebojte barev. Klidně zkombinujte několik odstínů, třeba pastelových. Další volbou jsou pak různé vzory a zdobení. Tady si dávejte pozor na zlaté a stříbrné zdobení, ta se obvykle nesmí používat v mikrovlnné troubě. Případně zamiřte do kategorie designových talířů, možná vás jejich osobitost nadchne. A další samostatnou skupinou jsou talíře dětské s hravými motivy.

Materiál neopomínejte

Velice moderní a oblíbené je barevné sklo. Porcelánové jídelní talíře, které se používaly kdysi, jsou dodnes považovány za velmi kvalitní, nicméně musíte si připlatit. Hodně často se setkáte s keramickými talíři, případně s kameninovými. Nebojte, i ty se hodí do mrazáku, myčky a mikrovlnné trouby. Pokud toužíte po něčem více přírodním, pořiďte si dřevěné talíře. 

Souprava či jednotlivé kusy

Pro čtyřčlennou rodinu je dobré volit soupravu, kde je od každého typu talířů 6 kousků. Občas k vám přijde návštěva, navíc budete mít rezervu, kdyby se jeden rozbil. S tím souvisí i další nutná volba. Koupíte si sadu, nebo raději jednotlivé talíře? Jednotlivé kusy se dají většinou snadněji dokoupit.

Co velí trendy?

Momentálně jsou v kurzu všechny možné netradiční tvary. Talíře na hlavní jídlo už nemusí být pouze rovné, velmi oblíbené jsou modely s hranami ohnutými nahoru. Do popředí se také dostávají nejrůznější barvy a vzory. Talíř už totiž není pouze prvkem pro servírování pokrmů. Fotí se na nich jídla na Instagram, vybírají se tak, aby ladily do kuchyně.


Radost z módy. Skvělé oblečení na Givo.cz