Kachlová kamna - Hřejivé srdce domova

Kachlový sporák a kamna v jednom do roubenky. Kachlová kamna s dlouhodobou akumulací a možností vaření na kachlovém sporáku, pečení v troubě.

Majitelé nově postavené roubenky si nedokázaly novou chalupu představit bez hřejivého srdce domova - kachlových kamen, a proto nás oslovili a podělili se se svojí představou. Hlavním požadavkem byla možnost vaření a pečení. Zároveň si také přáli, aby kamna měla možnost dlouhodobé akumulace, ale topení jen z jednoho místa. 

Kamna tak mají možnost jak vaření, tak dlouhodobé akumulace až 10 hodin. Hluboké ohniště umožňuje vější množství dřeva na jedno přiložení. Těsná kvalitní přikládací a popelníková dvířka nabízejí velmi dobrou možnost regulace přívodu vzduchu.


Navrhli jsme proto sporák s hlubokým topeništěm a jednou pečící troubou. Sporák má také možnost přesměrování toku spalin do tahového systému, který je další součástí kamen. Ovládání toku spalin zajišťuje jednoduchá mechanická klapka, díky které spaliny proudí šamotovým tahovým systémem umístěným za sporákem. Tok spalin je možné regulovat i elektronicky podle dosahovaných teplot.

Kování sporáku je na zakázku vyrobené český výrobcem z Nového Veselí - firmou Jokr. Kachle v císařské modré vyrobila česká keramička K&K Poker.

 

 

Autor: Krby Kamna SzékelyNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N