Relaxace u krbu - redukuje stres a snižuje krevní tlak?

Elektrické krby se zvukem praskání polen. Oheň byl odjakživa nezbytný pro vývoj lidské společnosti, byl základním prvkem pro přežití, poskytoval teplo a světlo, chránil před predátory a nebezpečím a byl základem pro přípravu jídla.

I přesto, že se role ohně během let změnila, jsou krby obecně jakýmsi „srdcem“ všech důležitých prostorů v našich domech, poskytují teplo a příjemnou uvolňující atmosféru nazývanou obecně jako „teplo domova“.

Ale může být ještě nějaký další přínos z krbu? Může mít posezení u krbu relaxační účinky a dokonce pozitivní vliv na zdraví?

Přesně touto otázkou se zabýval vědec Christopher Lynn, který působí na Univerzitě americké Alabamě. Právě on zkoumal vztah mezi působením krbu a relaxační reakcí organismu. Tento výzkum zahrnoval také měření změn krevního tlaku u 226 dospělých, kteří se účastnili tří studií. Výsledky výzkumu, publikované v časopise „Evoluční Psychologie“ (2014), potvrzují, že „ohniště krbu a posezení u ohně způsobují navození pocitu relaxace jako součást multi smyslových, absorpčních a sociálních zkušeností“.

Studie byly prováděny s využitím simulace krbu pomocí počítače se zvukem praskání polen a bez zvuku praskání polen. Studie pak byla založena na myšlence, že oheň je audiovizuální zkušenost.

Účastníkům výzkumu byl měřen krevní tlak před a po shlédnutí 5ti minutové simulace ohně na počítači nebo po shlédnutí pouhého obrázku krbu. Když se pak do videa přidaly zvuky praskání dřeva, bylo zjištěno významné snížení systolického a diastolického krevního tlaku.

Oheň se zvukovou stopou praskání polen má největší relaxační účinky.“

Dnešní moderní elektrické krby jsou často instalovány v kuchyních, jídelnách, ložnicích, obývacích pokojích či dokonce v koupelnách. Díky různým provedením elektrických krbů – nástěnné krby, volně stojící, vestavné krby aj. je jejich využití pestré a lze je umísti téměř do každého pokoje v domě.

Díky nedávné studii tak můžeme pochopit, proč je koukání do ohně a jeho poslouchání tolik oblíbené.

Krb nám pomáhá uvolnit se, relaxovat a navodit pocit klidu. Po náročném pracovním dni v zaměstnání jste pak připraveni vypnout a zažít pohodlí domova v příjemné rodinné atmosféře u krbu.

Díky výzkumu byla tedy vyvinuta a uvedena na trh řada elektrických krbů s Opti-V™ efektem, který je jako jediný multi-smyslový elektrický krb s dokonale vyvinutou imitací plamene, žáru polen a zvuku praskání skutečného hořícího dřeva.

Pokud hledáte elektrický krb, který poskytuje bezchybně dokonalý plamen a zvuk, pak je Dimplex Opti-V ™ ideální volbou.

Autor: KL-Trade,s.r.o. - Elektrickekrby.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N