Chcete si vypěstovat vlastní zeleninu co nejdříve? Víme, jak na to.

Vypěstovat si vlastní zeleninu se stává znovuobjeveným trendem. S blížícím se jarem se řada z nás nedočkavě rozhlíží po své zahradě a přemýšlí o různých vylepšeních. Pokud i vy patříte mezi majitele užitkové zahrady a uvažujete o pořízení pařeniště, skleníku či foliovníku, můžete si vybrat z následující nabídky.

Pařeniště

Tyto zahradní stavby mají v našich klimatických podmínkách své opodstatnění. Nejlevnější variantou pro předpěstování sadby, pěstování zeleniny nebo založení rostlin je pařeniště. Musí být dobře větratelné, nejvrchnější část musí být šikmá pro správný průchod slunečního záření. 

Díky velmi dobré izolaci a velké propustnosti světla nabízí toto pařeniště ideální podmínky pro růst veškerým typům rostlin, které vyžadují zvýšenou ochranu. Disponuje stabilním hliníkovým rámem a dvěmi odklápěcími okny. Lze nastavit 3 stupně otevření, což vám pomůže ochránit vaše rostliny před případným větrem. Plastové stěny velmi dobře propouštějí světlo, poskytují UV - ochranu. Konstrukce je nerezavějící, odolná vůči nepříznivým vlivům počasí.

Foliovník

Kompromisem mezi pařeništěm a skleníkem je pořízení foliovníku. Oproti skleníkům jsou foliovníky levnější variantou a díky dnešním technologiím velmi kvalitní alternativou. Jejich velkou výhodou je jejich mobilita. Díky jednoduché konstrukci lze foliovník v zahradě lehce přemísťovat. 

Zahradní foliovník Jerard o rozměru 2 x 2 x 4,5 m ochrání rostliny před nepřízní počasí a zároveň podpoří jejich růst.

Skleník

Při pořizování skleníku bychom měli zvážit následující. K čemu mi má skleník sloužit? Bude mi stačit lehčí skleník bez zvláštního vybavení pro předpěstování sadby a pěstování zeleniny nebo plánuji robustní skleník, vytápěný, automaticky větratelný, ve kterém budu pěstovat citrusy nebo jiné cizokrajné rostliny? Zvolím klasický skleník ze skla nebo polykarbonátový model? Jak velký skleník si chci pořídit s ohledem na velikost pozemku? 

Skleník má odolnou hliníkovou konstrukci a izolační pásy mezi stěnami zasklení, které jsou vyrobeny z polykarbonátu. Ten je charakterizován vysokou pevností a tvrdostí. Díky velkým dveřím je skleník dobře přístupný, vysoká střecha zajišťuje dostatek prostoru pro rostliny. Uzavíratelná větrací okna zaručují optimální chlazení. Doporučujeme postavit skleník na pevných základech (např. cement) kvůli maximální stabilitě a izolaci. Zabráníte tím také pronikání hrabošů a jiných škůdců. Je odolný proti UV záření a nárazu, má dobré optické vlastnosti a teplotní odolnost od -25 ° do +60 ° C.

Skleníky nemusíte vybudovat pouze na zahradě. Menší skleníky lze umístit i na terasu nebo větší balkon. 

 

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N