Tipy na vánoční osvětlení domu

Vánoce jsou pro mnohé z nás nejočekávanější částí roku. Přípravy na ně probíhají většinou ve velkém stylu a souvisí s nimi celá řada činností, které je před jejich vypuknutím třeba udělat a zařídit. Již tradiční součástí svátečního období je vánoční osvětlení domu. A není divu. Osvětlení dokáže krásně navodit příjemnou a kouzelnou atmosféru, na niž se všichni tak dlouho těší.

Kokiskashop.cz: Vánoční řetěz déšť s 200 LED diodami, teple bílá 5 mFilipBrazdil : Vánoční stromeček ze světelného řetězudecoLED: foto_06.jpg

Majitelé domů se zahradou mají oproti vlastníkům bytů mnohem větší pole působnosti. Existuje prakticky nevyčerpatelné množství možností, jak si zkrášlit svůj vánoční dům. Kromě samotné stavby se často zdobí i zahrada, keře a stromy, které ještě podtrhnou výsledný vzhled. Před dům lze dále umístit světelná zvířata nebo jiné speciální dekorace.

decoLED: foto_08.jpgTolippo : decoLED: foto_01.jpg

Tipy na vánoční osvětlení

Největším trendem posledních let je vánoční LED osvětlení. Má mnoho výhod, které nepředčí žádná jiná varianta. Je úsporné, ekologické a má opravdu dlouhou životnost. Je proto vhodné k exteriérové výzdobě, která velmi často svítí nepřetržitě. Vybírat můžete z klasických řetězů, moderních rampouchů nebo světýlek v podobě padajícího sněhu. Ta oceníte hlavně tehdy, když to se sněhovou nadílkou nevypadá dobře. Téměř všechna osvětlení se dnes vyrábějí s možností programování dle vlastní potřeby. Není neobvyklé ani pravidelné měnění barev, rychlosti rozsvícení nebo módu přechodu. Díky dlouhé životnosti nemusíte mít o žárovky obavy, jsou stavěné na vysokou zátěž a dlouhodobý provoz, aniž by hrozilo riziko jejich poruchy.

Butlers.cz: BRIGHT LIGHTS Světelný řetěz s LED žárovkamiJana Grisanti: sváteční lucernyKonik39 : 0e1d859fa02e4b582bec411660417b97.jpg

Nezapomeňte na interiér

Sladit vánoční osvětlení s interiérem může být oříšek. Dnešní trh toho ale nabízí opravdu mnoho, a proto není problém vybrat to pravé přesně pro vaši specifickou domácnost. Častým místem výzdoby jsou okna. Umístit do nich můžete prakticky jakoukoliv svítící dekoraci, skleněným plochám však dominují hvězdy, neodmyslitelné symboly Vánoc.

alza.cz: Solight LED dřevěná hvězda, teplá bíláButlers.cz: BRIGHT LIGHTS Světelný řetěz s LED světlyVivre.cz: Světelná girlanda Xmas Heart

Doporučujeme vybírat takový styl, který bude ladit s ostatním vybavením domu nebo bytu. Moderní jsou tlumenější přírodní odstíny. Chcete-li se držet trendů, vyvarujte se při osvětlení příliš ostrých barev a spíše sáhněte po příjemně bílém provedení. To je maximálně univerzální a rozhodně s ním nic nezkazíte. Myslete také na to, že méně je více, u vánočního osvětlení to platí dvojnásob. Máte-li rádi svíčky, ale bojíte se o bezpečnost domu a vybavení, nezoufejte a kupte si originální LED svíčky nerozeznatelné od těch pravých. Jejich koupí navodíte rodině atmosféru, ale nebudete se muset bát o to, že je děti převrhnou a ublíží si.

FilipBrazdil : Vánoční stromeček ze světelného řetězu4home.cz: SHARKS Vánoční osvětlení - Světelný řetěz (rampouchy) se 40 LED diodami, bílá SA067decoLED: foto_09.jpg

Zkuste téma

Vadí vám, že máte každý rok osvětlení a ostatní dekorace nesladěné a v nejednotném stylu? Zkuste si už dopředu zvolit téma, kterému vánoční výzdobu podřídíte. Uvidíte sami, že vám to značně ulehčí práci a zvýší celkový efekt.

Veškeré vánoční osvětlení na fotografiích můžete koupit zde.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N