Jak zařídit obývací pokoj?

Na zařizování obývacího pokoje jsou v současné době kladeny velké nároky a také důraz. Zatímco dříve byly takzvané parádní pokoje většinu času uzavřené a zvala se do nich jen skutečně vzácná návštěva, nyní se z něj postupně stalo jakési srdce domova. Lidé zde tráví nejvíce času s rodinou a přáteli. A je tedy jasné, že vám bude záležet na tom, jak se v něm cítíte.

Jako první vyberte základní kousky

V současné době není problém sehnat skoro cokoliv, na co si vzpomenete a co se vám líbí. Potíže ovšem nastanou, když zařizujete bezhlavě. Aby vám ve vašem obývacím pokoji opravdu vše sedělo, je důležité vzít v potaz jeho dispozici. Nejlépe uděláte, když si předem vše zakreslíte do půdorysného plánu, tak už vás později nic nepřekvapí. 

Dříve bývaly obývací stěny těmi nejdominantnějšími a zároveň největšími kousky v místnosti. Často zabíraly jednu celou zeď. To je nyní naštěstí už minulost. V dnešní době jsou moderní již více vzdušné pokoje. Úplně tedy stačí, když máte obývací stěnu poskládanou ze dvou až tří skříněk a k tomu máte přidané nějaké poličky. Ideální je například kombinace materiálů dřeva a skla, tím nikdy nic nezkazíte. To samé platí i pro televizní stolky. Plně vám postačí zcela jednoduchý, který bude ladit se zbytkem nábytku.

Důležité jsou detaily

Většina lidí jako první věc řeší především barvu pohovky a celkové ladění místnosti. Barevnost je samozřejmě důležitá a z velké části ovlivňuje to, jak se budete v pokoji cítit, není ale to hlavní. Snad každý uznávaný interiérový designér se shodne na tom, že je nejlepší dominantní kusy nábytku, jako jsou například sedací soupravy, pořizovat v neutrálních odstínech. Tím pádem se stanou nadčasovými. K dokonalosti a celkovému sjednocení barevnosti už následně postačí například jen sladěné polštářky, které ale v případě změny vkusu obměníte. Stejnou službu vám udělají také barevné květináče, vázy, svíčky a další doplňky.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N