K čemu jsou důležité filtry u klimatizace a jak často potřebují výměnu?

Používáte klimatizaci? Věnujete se pravidelně její údržbě? Obtěžuje vás hlídat čistotu filtrů a pravidelně je měnit? Co se ale dá dělat? Abychom udrželi klasickou klimatizaci v optimálním chodu, je nutné vynaložit poměrně velké úsilí na její servis. Anebo využít nových možností, které nabízí moderní systém iClima. V zimě topí a v létě chladí.

Jak vlastně klasická klimatizace funguje?

Klimatizace je zařízení, které má za úkol upravit teplotu v místnosti a pracuje na stejném principu jako lednička. Ve vnitřní jednotce se chladivo odpařuje a předává energii do venkovního prostředí. Bohužel, abychom zajistili tomuto procesu optimální podmínky, je nutné se o klimatizaci pravidelně starat. Klimatizace se zpravidla servisuje jednou ročně. U klimatizace, která je využívána celoročně, to bývá i dvakrát. Odborná firma by měla vyčistit a dezinfikovat výměníky, vyčistit filtry a odtok kondenzátu. Obvykle se provádí i kontrola chodu vnitřní i venkovní jednotky a kontrola tlaků a teplot chladiva. 

Samotní uživatelé klimatizace by měli jednou měsíčně vyčistit filtry klimatizace a zkontrolovat, zdali není klimatizační jednotka špinavá či zanesená listím, prachem nebo pylem. Zanesené filtry přispívají ke snižování proudění vzduchu přes výměník a k postupnému oslabování výkonu a účinnosti klimatizace. V extrémních případech může dojít i k jejímu zamrznutí a poškození.

iClima nabízí bezúdržbový provoz celého systému
Systém iClima spustil v oblasti klimatizací revoluci. Klimatizace, topení a ohřev vody jsou totiž chápány jako jeden fenomén. iClima zajišťuje v celém interiéru po celý rok příjemnou a stabilní teplotu, a to kolem 22 stupňů Celsia. Ke svému provozu využívá moderní tepelné čerpadlo s vysokým tepelným faktorem a kapilární síť s průměrem kapilár 3,5 mm, která je umístěna v podlaze, ve stěnách i stropu.

Náhled na kapilární rohože pod omítkou

Celý systém je podporován solárními panely. Všechny složky unikátního systému iClima jsou navzájem v harmonii, a tak potřebují ke svému provozu minimum energie, což znamená minimální provozní náklady a rychlou návratnost investice do vytápěcího a chladicího systému.

Specialisté ze společnosti iClima vám rádi zodpoví vaše dotazy a nabídnou možnosti, jak navždy skoncovat se zdlouhavou údržbou vaší staré klimatizace.

- komerční prezentace -

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N