Jak na výměnu vjezdové brány a správnou volbu pohonu brány
Jaké jsou aspekty a výhody či nevýhody jednotlivých typů vjezdových bran? Jednoduchost a funkčnost by měli být na prvním místě
Většina starších bran patří k otočným křídlovým, s nimiž většinou manipulujeme ručně. Křídlová brána pro své otevření vyžaduje mnoho místa. Pokud máme na pozemku před a za branou málo místa, je příhodné zvolit výměnu za posuvnou vjezdovou bránu. Ta je náročná na prostor na boční straně vjezdu a navíc v některých případech přejíždíme automobilem přes kolejnici, po které se brána posouvá.
Vjezdové brány posuvné se hodí tam, kde by byl problém s otevíráním klasických křídlových vrat, např. pozemek se stoupajícím příjezdem, kde terén nedovolí otočení křídla brány.
Posuvná samonosná brána je nosnou konstrukcí a pohonem vynesena mimo vlastní průjezd. Nejezdí po kolejnici na zemi, ale je vedena nad zemí. Nevyžaduje tedy podpůrná kolečka, vodicí profil, ani rovný terén. Oproti nesporným výhodám samonosných bran jsou i křídlové brány stále žádané pro svou bezhlučnost během otevírání, nízkou pořizovací cenu a snadnou údržbu. Firma Kovovýroba Peter provádí výrobu vjezdových bran ve všech verzích, a proto vám pomůže i s vhodným výběrem.
U pohonu pro vjezdovou bránu je důležitý plynulý chod a celková odolnost proti povětrnostním vlivům a mechanickému opotřebení.
Kovovýroba Peter nabízí pohony především od renomované značky Hormann a provádí montáž i spuštění a to jak pro posuvné brány tak i křídlové. V případě brány posuvné vybíráme podle sklonu pozemku, např. je-li sklon z kopce, zvolíme silnější motor. Pohony na brány křídlové vyžadují silnější motor v případě, že je křídlo dlouhé a např. na větrném prostranství bude při manipulaci klást větší odpor.
Autor: Kovovýroba Peter