Efekt zrcadel - jak to funguje?

Všeobecně se ví, že zrcadla mají mnoho funkcí a způsobů využití v interiéru. Odrážejí světlo, otevírají prostor a celkově vylepšují styl interiéru. Existují také určitá pravidla, jak s nimi zacházet a kam je umisťovat.

Velká zrcadla nepatří do malých místností

Pokud byste se nedrželi tohoto pravidla, vytvořili byste v interiéru iluzi takové propasti. Všeobecně se doporučuje umístit velké zrcadlo například na zeď nad jídelní stůl, aby odráželo dominantní doplňky v interiéru, jako je lustr nebo obraz.

Kolem dokola

Nedoporučuje se pokrývat všechny prázdná místa na stěně. Pokud chcete zavěsit zrcadlo na stěnu, ujistěte se, že odráží opravdu to, co chcete vidět a popřípadě to, na co se chcete dívat. Někdy se stává, že i s tím nejlepší úmyslem si zavěsíte zrcadlo na místo, které vás brzy začne znervózňovat, například odrážející se nepořádek za dveřmi. 

Vyhněte se kuchyni i ložnici

Není nutné umisťovat zrcadlo do kuchyně - hadr a čisticí prostředek by se stal vašim každodenním přítelem. Naopak v ložnici není zase vhodné, aby zrcadlo odráželo postel. Když už se rozhodnete, že opravdu chcete zrcadlo v ložnici, odborníci doporučují, abyste našli takové místo, které nebude hned po ránu odrážet váš obraz. Pravidla Feng shui také poukazují na to, proč rozhodně nevolit zrcadlo do ložnice. Ten důvod je už středověký. Přitahují totiž silný vodní živel, který může vytvářet energii smutku. Zrcadlo směrem k posteli se střetává s vaší osobní energií. 

Feng shui tipy: 

  • zrcadlo umístěte nad krb, přináší dobrou energii do místnosti
  • zrcadlo umístěte to vstupní haly či chodby - každému, kdo k vám přijde, bude mít pocit, že je vítán
  • Zrcadla rozhodně nepatří na strop

Zrcadlo na stropě působí nevkusně - zahlídnout jste to mohli například v opravdu levném motelu nebo starém retro filmu.

Chodby a schodiště

Každý druhý má zrcadlo v chodbě, možná i na schodišti. Odborníci zdůrazňují, že nemělo umisťovat zrcadlo v úzkých chodbách a na schodiště. V případě, že chcete docílit rozšíření prostoru a vytvořit příjemnější tok energie z jedné místnosti do druhé, vybírejte z řad menších, horizontálně zavěšených zrcadel. Chodby jsou také místem, které volá po úložném prostoru. Nejčastěji se zde uplatní vestavěné skříně na míru, které jsou vytvořeny individuálně potřebám a požadavkům. Moderní nábytek, stejně tak i skříně jsou vyráběny v doplnění se různými druhy zrcadel. Doporučují se umístit tam, kde není takový ruch. 

Nebojte se do vašeho interiéru zakomponovat i zrcadla nebo nábytek v kombinaci se zrcadlem. Díky našim radám se v takovém prostředí budete cítit mnohem příjemněji.

Autor: STAKONabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N