Sedací pytle pro pohodlné a zábavné sezení

Pohodlně se doma nebo na návštěvě posadit je základ. Kromě židlí, sedacích souprav a křesel je tu i další varianta - moderní, hravá a populární. Jsou jí sedací pytle. Spojují v sobě luxus, pohodlí a rozvernost. Pořídit se dají v různých velikostech, tvarech a barvách, budou vás bavit a navíc oživí interiér. Na co si dát při nákupu pozor a jaký vak vybrat?

Sedací vaky se dobře přizpůsobí vaší hmotnosti i pozici při sezení, jsou zajímavou variantou pro dospělé i děti. Navíc jsou variabilní a dají se přemísťovat po bytě podle potřeby. Jejich výplň umožní sedět nejen klasicky vzpřímeně, ale i v záklonu, vodorovně, v klubíčku, zkrátka jakkoliv. Na vaku můžete klidně ležet, jeho střih se tedy neomezuje na jednu pozici při sezení. Kopíruje polohu páteře, podporuje přirozené držení těla, a proto si ho okamžitě oblíbíte. Plní funkci lenošky, křesla, židle i odkládacího stolku. Na velký kvalitní vak můžete dokonce improvizovaně uložit na noc návštěvu. Existují i vaky vhodné do exteriéru, vaky antialergenní nebo vaky pro zvířata odolné vůči prokousnutí. 

Jaký materiál vybrat?

Že by se sedací vak do vašeho bytu nehodil, se bát nemusíte, ze široké nabídky si určitě vyberete ten ideální, a to nejen vzhledem, ale i vlastnostmi. Důležitá je nejen barva a vzor, ale i jeho pevnost, odolnost a údržba. Co se týče materiálu, nejčastěji se využívá polyester, bavlna a bavlněné směsi, nylon, plyš, semiš nebo koženka. K zajímavým patří i džínovina nebo manšestr. Bavlna a manšestr se asi nejhůře udržují v čistotě, i když jsou na dotyk velmi příjemné. Pro domácnosti s dětmi je nejlepší nylon nebo ekokůže, jelikož jde o materiály nepromokavé a velmi odolné. Na zahradu se hodí nylon s pogumovaným povrchem. 

Aby vás sedací pytel nezklamal

Vyvarujte se nákupu příliš levných výrobků. Zde se totiž šetřilo na vnějším materiálu nebo na výplni, nezřídka na obojím.  Výplň bývá nekvalitní, je jí málo, vak nemá pevné švy, rychle se ošoupe, bledne, nedrží tvar… Je toho hodně, čím vás sedací pytel může zklamat, takže na místě je obezřetnost a raději sáhněte trochu hlouběji do peněženky, než byste měli doma výrobek prakticky k ničemu. Na druhou stranu nejde říct, že nejdražší vak musí být pro vás zrovna ten nejpohodlnější a nejlepší.

Výplň hraje důležitou roli 

Granulát použitý na výplň musí být certifikovaný. Nejdelší životnost mají náplně z tvrzených polystyrenových kuliček (EPS) průměru 2 až 7 mm. Levnější variantou je polystyrenová drť, vak pak ale příliš dlouho nevydrží a slehne se. Čím jsou kuličky v náplni větší, tím lépe

Jak se o vak starat

Pokud chcete, aby vám sedací pytel dlouho vydržel, udržujte jej v čistotě, pravidelně z něj vysávejte prach a potah občas vyperte, je-li pratelný. Pokud ne, zvolte nějaký omyvatelný. Polystyrenové kuličky se časem sesednout a náplň bývá potřeba doplnit. Seženete ji přímo od výrobce nebo i jinde na internetu. Doplnění náplně jde pohodlně a bez nepořádku, většina vaků má praktický všitý komínek, kterým se kuličky dosypou. 

Autor: Magdalena VaškováNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N