Vaše nová sedačka si zaslouží příkladnou péči!

Pří výběru sedací soupravy si dáváte záležet na jejím vzhledu. Víte ale, jak se k ní pak chovat, aby vám taky pěkná dlouho vydržela? Díky našim radám a tipům budete mít z nové sedačky radost hodně dlouho.

Vaše nová sedačka si zaslouží příkladnou péči!

Pří výběru sedací soupravy si dáváte záležet na jejím vzhledu. Víte ale, jak se k ní pak chovat, aby vám taky pěkná dlouho vydržela? Díky našim radám a tipům budete mít z nové sedačky radost hodně dlouho.

Péče začíná výběrem správného místa

Umístění sedačky si musíte pořádně promyslet. Především v malých obývacích prostorech to někdy může být přímo nadlidský úkol. Sedací nábytek by totiž neměl být přisunutý hned k topení a zároveň by na něj neměly dopadat ani přímé sluneční paprsky. Sedačku tedy postavte minimálně 20 centimetrů od radiátoru a ujistěte se, že na ni nebude svítit slunce.

I vysoká kvalita má své limity

To, že jste investovali do kvalitního sedacího nábytku, ještě neznamená, že si s ním můžete dělat, co chcete. Například tolik oblíbené sezení na opěrkách pro ruce sedačkám dobře nedělá. I když například kožené sedací soupravy působí opravdu bytelně, jejich konstrukce na to není dělaná. Kromě toho se snažte všechna místa vaší sedací soupravy využívat rovnoměrně, aby vám po krátké době nevznikla nepěkná vyseděná místa.

Pravidelná péče prodlouží život potahu

Už jste někdy použili na vaši sedačku impregnaci? Měli byste to udělat ještě před tím, než si na ni poprvé sednete. Impregnační vrstva sedačku ochrání před drobnými nečistotami a díky ní vám i případné skvrny půjdou mnohem lépe dolů. Dokonce i tolik záludné slunce barvě vašeho čalounění tolik neublíží, narazí-li na impregnaci. Ochranná vrstva by se měla nanášet jednou do roka, ale vysávat byste měli sedačku každý týden. Díky tomu předcházíte tvorbě nevzhledných žmolků a samozřejmě i usazování nečistot.

Čistící prostředky by měl schválit výrobce

Skvrna nejen od kávy či vína se díky naší vlastní nešikovnosti může přihodit celkem snadno. Pokud tedy nechcete, aby vám případné fleky dělaly vrásky na čele, můžete si rovnou koupit omyvatelnou sedačku. Na vyčistění takovéto textilie vám většinou postačí obyčejná voda a houbička. Pokud zatím omyvatelnou sedací soupravu nemáte, rozhodně při výskytu skvrny nepoužívejte hned ředidla nebo univerzální čisticí prostředky. Raději si před jakoukoliv akcí nejdříve přečtěte doporučení od samotného výrobce. Najdete tam názvy čisticích prostředků, které jsou pro daný tip látky nejvhodnější.

zdroj: sedačky PHASE

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N