Aktuální články

Na co myslet při výběru sedací soupravy?

Na co myslet při výběru sedací soupravy?

5+1 důvod, proč si pořídit venkovní žaluzie

5+1 důvod, proč si pořídit venkovní žaluzie

Trendy pro terasy roku 2020?

Trendy pro terasy roku 2020?

Na co se zaměřit při výběru kuchyňského dřezu?

Na co se zaměřit při výběru kuchyňského dřezu?

Chystáte se rekonstruovat? 5 věcí, které si promyslet, než začnete

Chystáte se rekonstruovat? 5 věcí, které si promyslet, než začnete

5 tipů, jak mít doma čisté ovzduší

5 tipů, jak mít doma čisté ovzduší

10 tipů na správné skladování potravin

10 tipů na správné skladování potravin

Dokupujete si dodatečně tažné zařízení k autu? Máme pro vás návod, jak postupovat

Dokupujete si dodatečně tažné zařízení k autu? Máme pro vás návod, jak postupovat

Související články

Jaké jsou ideální pelíšky pro psy do bytu a domu? Poradíme vám

Jaké jsou ideální pelíšky pro psy do bytu a domu? Poradíme vám

Domeček pro naše čtyřnohé miláčky

Domeček pro naše čtyřnohé miláčky

Související

Jak vybavit domov pro příchod kočičího mazlíčka?

Jestliže vám ke štěstí ve vašem bytě či domě chybí už jen nějaký ten chlupáč, kterým si uděláte radost (a on bude dělat radost zase vám), měli byste ještě před pořízením nového člena rodiny vědět, na co všechno se připravit. Nejde totiž jen o to, aby měl místo, kde bude jíst a spát, některá zvířátka potřebují ještě něco navíc.

Co pořídit pro kočku?

Kočky jsou králové prostoru, lovci a geniální predátoři. Proto toho také potřebují pro spokojený život v bytě mnohem více, než třeba takový pes. Obzvlášť v případě, že jste se rozhodli kočičku chovat jen doma a nepovolit jí výběh ven.

  • Misky na jídlo a vodu: Začněme tím nejjednodušším, misky na jídlo jsou základ. Doporučujeme pořídit rovnou dvě, jednu na granule a jiné suché krmivo, druhou na tzv. „mokré“ jídlo, tedy masové kapsičky, konzervy a paštiky. Ty budete muset právě kvůli obsahu častěji omývat a je rozhodně lepší mít pro různé příležitosti různé nádobí. Doporučujeme také kovové nebo keramické misky, z plastových se můžou mikroskopické části dostat až do jídla a to věříme, že nechcete. S vodou je to složitější, protože kočky nejsou zvyklé pít stojatou vodu a proto je pro ně vhodnější pořídit fontánu, ve které voda přirozeně proudí.
  • Pelíšek: Jako každé zvíře, tak i kočka potřebuje nějaké to místo, kde se bude válet a odpočívat. Pro kočku doporučujeme jakýkoliv pelech, protože většinou nezáleží na tom, z jakého je materiálu, ale kde přesně je umístěn. I když se ze začátku můžete obávat, kočky milují výšiny, tak z pelíšku umístěného na skříni budou mít ohromnou radost. Rády se také v letních měsících vyhřívají u oken, je tedy vhodné na parapety umístit něco pro povalování se. Pokud máte krb a v zimě si přitápíte, kočka se bude vyhřívat u něj, tam vám ale postačí nějaký kobereček.
  • Škrabadlo: Jedna z nejdůležitějších věcí, jakou můžete pro svou šelmu pořídit, je škrabadlo. Jedná se o konstrukci, která je tvořena většinou z drsnějšího materiálu, o které si zvíře může obrousit své drápky. Čím vyšší škrabadlo bude, tím lépe, simuluje kočkám pobývajícím převážně v bytě stromy a stromovou kůru, o kterou si drápky nejčastěji obrušují kočky volně žijící venku. Protože se jedná o masivní a velkou konstrukci (doporučujeme alespoň metr a půl do výšky, aby kočička mohla skákat, šplhat a odpočívat), můžete se v tomto případě i esteticky vyřádit. Vyberte škrabadlo v barvě a materiálu, které se vám bude do bytu nejlépe hodit.
  • Hračky: Kočka je predátor, a tak potřebuje hodně zabavit své lovecké instinkty. Pořiďte proto hodně hraček, se kterými si vyhraje jak sama, když nebudete doma, tak i ve vaší společnosti. Vhodná jsou laserová ukazovátka, se kterými si užijete spoustu legrace, hračky na tyčce, které může honit, nebo i nějaké plyšáky, se kterými si vyhraje, když budete mimo domov. A nebojte se, že si neporadí, kočky jsou vynalézavé šelmy, jejichž způsob trávení času vás bude ohromovat.
  • Záchod: Kočičí záchod je jedna z nejpotřebnějších věcí, pokud chcete mít zvíře primárně doma. Opět si můžete vybrat ze spousty různých designů, tady je ale důležité i to, aby se v něm kočička cítila příjemně. Dají se sehnat i záchody zastřešené, které nejenom že jsou dobré pro větší intimitu, ale také uzavírají nežádoucí pachy. Dokonce se dají sehnat i moderní samočistící záchody, ale ty jsou už poměrně drahé. Chcete-li jej však pořídit a ušetřit si tak každodenní přehrabování v exkrementech, můžete využít služby Ferratum, díky kterým budete mít peníze snadno a rychle. 

Neklesejte na mysli, když kočka projeví nezájem

Je v kočičí přirozenosti nedávat na sobě znát nadšení. Nebuďte zklamaní, pokud vaše kočka projeví větší zájem o krabici, ve které přinesete nové škrabadlo, než o škrabadlo samotné. Je to běžné a určitě si nový kus nábytku brzy zamiluje. Jen jí dejte čas a prostor.

Rozlučte se s květinami

Máte-li rádi domov plný květin, asi vás zklameme. Pokojové rostliny a kočky nejdou dohromady. Nejenom, že kočky budou pravděpodobně vykonávat potřebu do květináčů, může se stát, že o květiny projeví obrovský zájem. Až takový, že je pozřou a vám zůstanou oči pro pláč, možná zničený květináč a hlína po celém bytě. Nehledě na fakt, že některé rostliny jsou pro kočky jedovaté. Otevřete-li však své srdce a do svého bytu vpustíte kočičího mazlíčka, po květinách se vám ani nezasteskne. Uvidíte, kolik radosti a štěstí může takový chlupáč do vašeho života přinést.

Autor: InHaus.cz