1. InHaus.cz
  2. Pracovna, domácí kancelář
  3. Počítačové stolky

Počítačové stolky

Specializované počítačové stolky se používají pro usnadnění práce na počítači a pro lepší ergonomii sezení. Porovnáváme pro vás tisíce produktů z českých e-shopů. počítačový stolek, počítačový stůl, stůl na počítač, pc stůl, nábytek
Dřevěný (249)
Seřadit podle:


Dostatek úložného prostoru

Dostatečný úložný i manipulační prostor jsou věci, z nichž byste rozhodně neměli slevovat. Počítačový stolek není jen deska a počítač, je to spousta dalších věcí včetně papírů, poznámek, psacích potřeb, počítačového příslušenství, prostoru na tiskárnu či skener a další. Jste-li vlastníkem klasického stolního počítače, určitě myslete na vysouvací desku pro rozměrnou klávesnici. Tento prvek ušetří spoustu potřebného místa. Samozřejmostí by mělo být množství poliček a šuplíků na kancelářské potřeby a drobnosti, bez nichž se při práci na počítači neobejdete.

Vyvýšené místo pro monitor

Trávíte-li u stolu mnoho času a s nedostatkem místa bojujete každý den, zaměřte se na počítačové stolky s integrovaným vyvýšeným prostorem pro monitor. Nejen, že se na hlavní desku lépe vejdete, ale obraz se vám bude mnohem lépe sledovat.

Hloubka stolu

Při výběru vhodné hloubky stolu myslete na skutečnost, že monitor stolního počítače je v ideální vzdálenosti odpovídající délce natažené paže. V případě notebooku je možné připojit externí klávesnici, a zajistit tak zdravou a vhodnou pozici přístroje.

Nastavitelnost výšky desky

V případě, že plánujete nový počítačový stolek využívat pouze pro své potřeby, pravděpodobně vám postačí pevně daná výška. Plánujete-li si stůl střídat s dalšími členy rodiny nebo ostatními kolegy, určitě je na místě popřemýšlet nad možností volby výšky dle aktuální potřeby uživatele. Jak poznáte optimální nastavení? Jednoduše. Zkuste si ke stolu sednout a položit na něj ruce. Jsou-li lokty volně ohnuté v pravém úhlu směrem ke desce, máte vybráno. Přesně takhle to má vypadat.

Rovný, nebo rohový?

Nelze obecně a univerzálně říct, jaká varianta je lepší. Rozhodnutí je na vás. Zvažte okolní prostor, požadovanou velikost stolu a vyzkoušejte si obě varianty. Jen tak zjistíte, která vyhovuje právě vám.


Jak si doma zařídit útulnou pracovnu?

Jak si doma zařídit útulnou pracovnu?

Pracovat z domu je vždycky složité. Spousta lidí si myslí, jak je skvělé mít možnost nedocházet denně do kanceláře. Většinou jsou to však ti, kteří z domu nikdy nepracovali. Udržet pozornost u práce v domácím prostředí j...

Přišel čas pořídit novou domácí tiskárnu? Poradíme vám, jakou vybrat

Přišel čas pořídit novou domácí tiskárnu? Poradíme vám, jakou vybrat

Tiskárna patří ve spoustě domácností stále k nezbytným technologiím, které nám mohou ulehčit život. Uvažujete o pořízení nové, která vás nebude stát majlant, a přitom se na ni budete moci spolehnout? Pak jste tu dnes na ...

Radost z módy. Skvělé oblečení na Givo.cz