Malý velký projekt - byt na pronájem na rozloze 13 metrů čtverečních

Právě jsem dokončila jeden skvělý projekt. Nebyl skvělý svou velikostí (ba naopak), ale svou myšlenkou. Starší mimopražští manželé vzali své životní úspory a investovali do bytu v Praze, který chtějí krátkodobě pronajímat turistům. Prostor byl velmi komplikovaný díky svým dispozicím, šikminám, trámům, nikám ale převážně kvůli velmi malé rozloze 13 metrů čtverečních.

Díky malému prostoru jsem zvolila světlé barevné schéma pro optické zvětšení, pod šikminu umístila hlavní úložné prostory formou atypicky řešené vestavěné skříně s asymetrickými dveřmi, niku využila na mini kuchyni. Vyřešilo se tak ukládání oblečení hostů (šatní skřín a police), ukládání provozních věcí (ručníky, ložní prádlo), peřin a polštářů (výklopný peřináč). Hosté si ráno mohou udělat v mini kuchyňce (dřez, lednice, uložné výklopné horní skřínky) snídani a před toulání v naší metropoli dát příjemnou snídani. Největší investicí interiéru byla kvalitní rozkládací pohovka, která po rozložení je vzdálena 8 cm od stěny s televizí. Kvalitní pružinová matrace zajistí dobrý spánek hostů a jednoduchý rozkládací systém zase pohodlnou manipulaci.

Nespoléhat se na penzi a milodary státu a vzít osud do svých rukou - tento investorův přístup mi byl velmi sympatický a doufám, že mnou vytvořený interiér pomůže úspěšnému pronájmu.

Pohled do hlavní a jediné obývací mísnosti s rozkládací pohovkou jako hlavním zařizovacím předmětem a vestavěnými na míru vyrobenými skříněmi - to vše v rozloze 9 metrů čtverečních. Za rohem je vstup do místnosti a nika s mini kuchyní.Na stěnách se nachází vliesové tapety velmi jemného světle šedého dekoru, které prostoru dodávají vzdušnost a modernost. Polštáře jsou od stejného výrobce a stylově se napojují na tapetu.

Na příčku naproti rozládací pohovky jsme umístili televizi a internet. Dosáhli jsme nejlepší sledovací pozice - naproti pohovky. Hosté tak mohou sledovat televizi i z rozložené pohovky - postele. K pohovce byly vybrány velmi subtilní a lehce přenosné stolíky v bílém provedení.

Pohled přes hlavní místnost s rozkládací pohovkou a subtilními odkládacími stolíky. Napravo pohled do niky, kde byla umístěna na míru vyrobená kuchyňka od truhláře.

Do kuchyňské linky "zapuštěné" do niky se podařila umístit vestavěná lednice, vedle spodní skřínka na odpadkový koš. Horní skřínky slouží jako úložný prostor pro nádobí. Rozměr niky nebyl pravoúhlý a vše se muselo řešit nábytkem na míru, který pochází od truhlářství Purkard.

Vestavěné skříně na míru s asymetrickými dveřmi jsou řešeny napravo jako šatní část s šatní tyčí a nalevo policová část pro ukládání oblečení hostů. Šikminu, která zasahovala do prostoru jsme obložili laminátovou deskou v dekoru skříně, takže celek působí kompaktně jako klasická skříň obdélníkového tvaru.

Koupelna v bílém provedení obkladu a dlažby pro optické zvětšení prostoru s doplňky v šedé barvě (ručníky) a akcentem v podobě dřevěných hygienických doplňků.

Ptačí pohled koupelnu se sprchovým koutem a wc.

Prostor byl skutečně malý a cílem bylo vytvořit prostor, kde by se hosté cítili útulně a zároveň měli moderní hotelový standard. Vzhledem k velikosti jsem volila takové barvy, materiály a tvary, které by podporovaly vzdušnost interiéru a opticky prostor zvětšily. Proto bylo zvoleno bílo šedé barevně materiálové schéma, které ač studené, vytvořilo velmi příjemný a útulný interiér.

Autor: Urban Sphere Interior
Lokalita: PRAHA 5 SMÍCHOV

Spolupracující: VÁCLAV PURKARD - TRUHLÁŘSTVÍ PURKARD

Datum realizace: 2016-03-21


Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N