Dlažba v designu dřeva vzbuzuje u hostů penzionu údiv
Dlažby ve vzhledu dřeva poutají pozornost návštěvníků Penzionu Kůlna v Moravském krasu. „To opravdu není pravé dřevo?“ žasnou kolikrát při pohledu na keramické „dřevěné“ dlažby, které majitelé zvolili pro koupelny a přízemí. Proč je upřednostnili před dřevěnými podlahami?
Hosté Penzionu Kůlna v Jedovnicích se doslova stávají součástí divoké přírody Moravského krasu. Děje se tak nejen díky nádherným loukám a lesům všude kolem, ale i zařízení celého interiéru. Například koupelen, kterým dominují dlažby v designu dřeva a bílé obklady. Při zařizování bývalého hospodářského stavění z 18. století majitelé volili přírodní, ale přitom jednoduchý a elegantní design - s cílem vnést do interiéru dostatek světla, vzdušnosti a hřejivé atmosféry. „Docílili jsme toho pomocí dekoru dřeva na podlahách, skla na doplňcích a bílé barvy na obkladech,“ říká spolumajitel penzionu Petr Vaněk.
Koupelnám v Penzionu Kůlna dominují dlažby v designu dřeva
V koupelnách vyhrála keramická dlažba nad dřevem
Venkovní fasáda je obložena dřevem a pravé dřevo kraluje i na některých podlahách v interiéru. Pro přízemí a koupelny na pokojích ale majitelé zvolili keramické dlažby ve vzhledu dřeva. Na doporučení známého si je vybrali v české společnosti M.B.KERAMIKA, která se na dlažby v imitaci dřeva specializuje. Ve svém sortimentu má spoustu dlažeb v natolik věrných imitacích dřeva, až to lidi mate. Kolikrát nemohou uvěřit, že se dívají na keramickou dlažbu a nikoliv na pravou dřevěnou podlahu. Důkazem toho jsou i reakce návštěvníků penzionu. „Často se mě ptají, co je to za dřevo. Když jim řeknu, že se dívají na dlažbu, jsou hodně překvapení a kolikrát tomu nechtějí věřit,“ líčí majitel.
V koupelnách Penzionu Kůlna jsou na stěnách použité obklady White Glossy.
Keramická dlažba v designu dřevěných prken položená na podlahách v části penzionu se jmenuje Atom Wood. Tato dlažba vypadá úžasně i v obýváku či menší panelákové koupelně. Podívejte se na další fotografie.
V koupelnách by podle majitele dřevěné podlahy trpěly
A proč podle pana Vaňka pravé dřevo není vhodnou podlahovou krytinou pro celý penzion? „V přízemí, kde je restaurace a společenský salonek, máme podlahové vytápění. Dřevo má nízkou tepelnou vodivost, a kdybychom ho do těchto místností položili na podlahu, měli bychom i 30% ztráty tepla. V koupelnách se zase drží vlhkost, což rovněž není pro dřevěné podlahy ideální. Zároveň jsme chtěli, aby podlahy v těchto místnostech měli velmi dlouhou životnost, což keramické dlažby mají,“ pochvaluje si pan Vaněk. Keramické dlažby ve vzhledu dřeva se velmi dobře udržují také ve sprchovém koutu.
Keramická dlažba v designu dřevěných prken položena na podlahách v části penzionu se jmenuje Atom Wood.
Dlažby v designu dřeva ozvláštňují bílé obklady
Keramická „dřevěná“ podlaha v hnědé barvě je pro umocnění přírodního charakteru položena v koupelnách nejen na podlahách, ale vždy i na jedné ze zdí. Dlažby v designu dřeva navíc efektně doplňují bílé lesklé obklady White Glossy. Tyto obklady patří pro svůj nadčasový vzhled k těm nejoblíbenějším. „Mezi obklady jsou při položení jen minimální spáry, i proto jsme si je vybrali. Díky tomu působí koupelny velmi čistým dojmem,“ přibližuje Petr Vaněk.
Detail jedné z koupelen Penzionu Kůlna. Dlažbu ve vzhledu dřeva Atom Wood efektně doplňují bílé lesklé obklady White Glossy.
Obklady a dlažby vybrali pohodlně a bez starostí
Prodejce vytvořil také vizualizaci vybraných keramických dlažeb a obkladů do koupelen a přízemí penzionu. „S výběrem obkladů a dlažeb nám výborně poradili. Jen jsme jim řekli svoje požadavky a už jsme se prakticky o nic nemuseli starat. Tým firmy má také výborné znalosti o technických vlastnostech obkladů a dlažeb. Umí doporučit, kam se co hodí i z hlediska ceny a kvality. Vybrali jsme u nich též veškerou sanitu,“ líčí proces výběru spolumajitel Penzionu Kůlna.
Dlažby v imitaci dřeva se nacházejí také v přízemí penzionu
Kdysi netušil, že penzion bude vlastnit
A doplňuje, že penzion poprvé spatřil v roce 1995 a okamžitě si jej podmanil. Tehdy ovšem ještě nesloužil k ubytování turistů. Bylo to téměř dvě stě let staré hospodářské stavění. „Vůbec mě nenapadlo, že jej budu o deset let později rekonstruovat a stanu se jeho spolumajitelem,“ poukazuje Petr Vaněk s úsměvem na osudové setkání s budovou, která mu změnila život. „Všechny srdečně zvu k návštěvě našeho penzionu, především cyklisté si opravdu přijdou na své,“ dodává pan Vaněk.
Autor: Petra Srstková