5 benefitů bydlení v dřevostavbě

Zakládáte-li rodinu a přemýšlíte nad pořízením vlastního bydlení, zcela jistě jste už sami sobě položili otázku, jak je to vlastně s těmi dřevostavbami, které jsou teď tolik trendy. Připravili jsme si pro vás 5 hlavních benefitů, které by vám mohly odpovědět na to, proč bydlet právě v dřevostavbě.

1.  Nízké náklady na energie

Benefit, který se vybaví každému jako první. Tepelný odpor materiálu (prostup tepla stěnami) je totiž vyšší, a proto se dřevostavba vytopí mnohem rychleji než zděný dům. Někteří odborníci mluví až o desetinásobném zkrácení času, který je potřeba k příjemnému vytopení domu. Pro zděnou stavbu totiž platí to, že vzniklé teplo nejprve pohltí stěny a až poté se začne vytápět vnitřní prostor. U dřevostaveb teplota roste rovnou uvnitř, a pokud je v domě kvalitní izolace, vzniklé teplo se udrží dlouho. 

Tepelné izolační vlastnosti dřevěné stěny jsou také mnohem lepší než stěny zděné o totožné tloušťce. Obytný prostor je ve finále větší než u zděného domu o stejné celkové zastavěné ploše.

2.  Rychlost stavby

Nespornou výhodou rámových dřevostaveb je možnost jejich prefabrikace. To dokonce až do stádia zcela hotových stěn, proto se dřevostavbám říká montované domy. Prakticky to totiž znamená, že lze dřevostavbu předpřipravit až na jednotlivé díly. Hotové stěny, stropy a krovy se pak přivezou na stavbu a na místě se pouze smontují dohromady. Tímto způsobem je dosahována pozoruhodná rychlost stavby dřevostaveb, detailní přesnost montovaných dílů a vysoká kvalita samotné stavby.

Takováto konstrukce dřevostavby navíc umožňuje relativně snadnou změnu dispozic – pokud se majitelé dřevostavby do budoucna rozhodnou pro změnu, dá se dům poměrně snadno předělat. 

3.  Moderní a stylové domy

Dřevostavba již dávno neznamená pouze roubenku či srub, což si na první dobrou představí většina z nás. Dřevostavba je nyní synonymem moderního bydlení, dřevostavby jsou efektivní volbou, která nezatěžuje životní prostředí, a skvěle tak zapadá do zdravého životního stylu moderní společnosti. 

4.  Příznivá cena

Ceny nízkoenergetických dřevostaveb nešplhají do žádných závratných výšin, jako tomu bylo dříve, některé varianty nyní pořídíte dokonce levněji než domy zděné. Případně vyšší pořizovací náklady vám navíc velmi rychle vyváží nízkoenergetická náročnost celé stavby. 

5.  Ekologie

Co se týká ekologického pohledu na dřevěné materiály, je dřevo jediný stavební materiál, který v průběhu svého životního cyklu více skleníkových plynů pohltí, než vyprodukuje. Jde tedy o stoprocentně ekologický materiál, který navíc není nikterak drahý. Provoz dřevostavby navíc nezatěžuje přírodu vysokou spotřebou fosilních paliv a na straně druhé jsou tyto domy vyrobeny z obnovitelného materiálu, čímž naplňujítrend trvale udržitelného rozvoje v rámci stavebnictví.

 

Chcete se dovědět více o dřevostavbách? Navštivte http://www.drestav.cz/.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N