Zelená střecha – nevšední klobouk domu

Prahnete po nádherném rodinném domě, který by se pyšnil moderními vychytávkami, a přitahoval tak pohledy kolemjdoucích lidí i zvědavé oči sousedů? V tom případě se vám ihned zalíbí zelené střechy. Jejich design a provedení jsou nadčasové. Tato trendy vymoženost je navíc praktická a užitečná.

Co vědět o zelených střechách?

Jen si představte, jak si vyjdete na střechu, která je pokryta květinami, bylinami a keři. Není to úžasné? Dokonce na ní můžete pěstovat ovoce a zeleninu. Nemluvě o umístění bazénu a relaxaci na sluníčku. Možná vás překvapí, že lze na nejzajímavějších modelech parkovat i auto. Nevěříte? Tak čtěte dále, protože to funguje na sto procent!

Přibližte se přírodě!

Možná jste nevěděli, že vás zelená střecha přenese do zcela jiné dimenze. V ponuré zástavbě domů se stane vaším útočištěm. V každém případě prodlužuje životnost střešní izolace a ochraňuje před rozmary počasí. Největší výhodou je pozitivní odtok dešťové vody, jež se nakupí a částečně odpaří. Pakliže máte zájem o zelenou střechu, není to jednoduché ani finančně snadné. Výsledkem je ovšem spokojenost. Tento produkt je ekologický a přispívá k harmonii organismu. Lze jej umísit na parkovištích, městských domech i rodinných nemovitostech na venkově.

Extenzivní, či intenzivní?

V případě, že nechcete majestátní dílo, vyhoví extenzivní zelená střecha. Můžete na ni zasadit sukulenty, byliny. Tento druh nepotřebuje zvláštní péči a v podstatě se stará sám o sebe. Daleko náročnější je intenzivní model, kde rostou stromy, nízké keře i květiny. Je určen pro pěstování ovoce i zeleniny. Střešní zahrada potřebuje dokonalou péči, ale je zdrojem energie pro celou rodinu. 

Určitě vás potěší realizace na rovných i šikmých střechách. Jestliže vám tato vymoženost učarovala, počítejte s výbornou konstrukcí a nosností střechy. Rozhodně se do prací nemůžete pouštět sami. Proces je náročný a má svá přísná pravidla.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N