Vytvořte si vlastní oázu klidu pomocí markýzy

Markýzy již nejsou jen součástí kavárenských zahrádek. Čím dál častěji se objevují na terasách našich domů, na zimních zahradách a balkonech. Hravě nahrazují usedlé pergoly. Těší se velké oblibě především pro svou flexibilitu, snadnou manipulaci a atraktivní vzhled. Toužíte-li i vy po klidném místě pod přístřeškem, je teď vhodná doba začít uvažovat o instalaci markýzy.

Markýzu oceníte i v zimě

Stínící systém zvaný markýza je možné využít za každého počasí. I zimní sluníčko se dokáže pěkně opřít do oken a markýza je perfektním řešením, jak vaše okna zastínit, aniž byste museli zcela zabednit váš výhled žaluziemi. Její funkce je i ochranná, díky pevným impregnovaným materiálům ochrání váš dům před deštěm. Markýz je samozřejmě několik typů, každá má svoji nejen velikost, ale i konstrukci, která přesně zapadne na vámi požadované místo. Na následujících řádcích si jednotlivé typy popíšeme, ať na nákup můžete vyrazit s jasnou představou a nabití informacemi.

Stále populárnější kazetové markýzy

Hledáte-li něco, co bude ladit k vašemu domu a nebude překážet, pak se poohlédněte po tzv. kazetové markýze. Její jedinečnost je v ochranném boxu, do kterého ukryjete výsuvnou markýzu. Box zcela splyne se stavbou vašeho domu, působí minimalisticky a elegantně. Navíc svou markýzu v době její „nečinnosti“ chráníte před mechanickým poničením a celkově prodlužujete její životnost. I tato kategorie je rozdělená na několik typů. Každá je v něčem výjimečná, záleží jen na vás, jestli toužíte po markýze s integrovaným LED osvětlením, teleskopickými rameny, s výrazným designem či vám jde o velikost.

Otevřené markýzy jsou cenově dostupné a spolehlivé

Další varianta stínícího systému je známá naprosto všem díky restauračním zařízením. Otevřené markýzy patří stále mezi velmi oblíbené, jistě za to vděčí jejich příznivé ceně i snadné manipulaci. Kloubová ramena jsou praktická a stabilní. Konstrukce otevřených markýz je schopná odolat síle větru do 49 km/h. Vyrábí se v několika rozměrech s možností sklonů až 90 stupňů. Přičemž perfektně působí jako ochrana proti mírnému dešti již při sklonu 15 stupňů.

Dopřejte si stín v pergole i zimní zahradě díky markýze

Svislé venkovní markýzy Sun System se postarají o stín i v uzavřených prostorech. Pokud si nevíte rady, jak dopřát sobě a vašim květinám trochu stínu ve slunečných dnech, pak jsou pro vás tyto stínící systémy to pravé. Jejich instalace není nikterak těžká. O vše se postarají stavitelné konzole a vodící lišty. Venkovní markýza dokáže zastínit i velmi atypické prosklené přístavby, což umožňují vodící lišty ohnuté do úhlu 90 °.

Stín uprostřed zahrady

Doposud byla řeč o markýzách, které jsou pevně přidělané ke stavbě. To však není vždy podmínkou pro vytvoření příjemného místa na vaší zahradě. Volně stojící markýza se svou vlastní nosnou konstrukcí poslouží všude tam, kam jí postavíte. Na výběr máte také variantu s patkou pro trvalé upevnění čili zabetonování. Markýza je opatřena bytelným boxem, takže ji můžete ponechat venku celoročně.

I na balkoně mějte svůj stín

Závěrem je důležité se zmínit o markýzách, které jsou vyrobeny pro malé terasy, lodžie a balkony. Balkonová markýza dokáže zastínit i ten sebemenší prostor díky naprosté volitelnosti sklonu i výsunu, zvolenou polohu zafixujete proti větru. Její vzhled je decentní a hodí se téměř ke každé stavbě.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N