Je libo saunu? Postavte si ji!

Saunování chytá druhý dech v podobě domácích saun. Tato ozdravná činnost měla vždy mnoho fanoušků, ale s rozšířením tzv. wellness a dostupností saun (není hotel, který by toto zařízení neposkytoval) se počet nadšenců zvýšil, a to natolik, že mnozí z nich zatoužili dopřávat si prohřívání těla i v klidu domova. Co obnáší takové rozhodnutí? Jak a kde si saunu postavit? Pokusíme se vám v následujících řádcích odpovědět nejen na tyto otázky.

Sauna jako skládačka, kterou sestaví každý kutil

Sauna se může během dne stát součástí vaší ložnice či suterénu připraveného k relaxování. Stačí si objednat jednoduchou stavebnici za necelých 19.000 Kč a stavba sauny už je na vás. Tyto typové stavebnice jsou vždy vytápěné elektricky a rozměry sauny se pohybují od 2 maž do 14 m2. Balíček, který obdržíte, obsahuje všechny potřebné komponenty včetně těch doplňkových, jako jsou vlhkoměr, přesýpací hodiny, vědro na vodu a saunové vůně. Náročnější zájemci o domácí saunu jistě ocení druhý typ stavebnice zvaný "na požádání". Cena stavebnice na požádání se odvíjí od vašich přání a nároků. Je na vás, jaké palubky do sauny zvolíte, bude to finský smrk, borovice nebo cedr? Stejně volit můžete i způsob vyhřívání a druhy kamen. Výroba sauny proběhne přesně podle vašich požadavků.

Co potřebujete k postavení sauny?

Když už máte vybranou saunu svých snů, nastává otázka, jak postavit saunu? Důležitá je stavební příprava místa, na kterém bude konstrukce sauny stát. Připravte si betonovou podlahu nebo dlažbu, suché rovné stěny a vyvedených 380 V. Podcenit nesmíte ani odvětrávání, požadavky na něj se liší podle typu konstrukce sauny, dopředu se tedy informujte. Je-li vše připraveno, můžete se pustit do stavby sauny podle manuálu.

Pár rad na závěr ohledně údržby. Po každém saunování nechte větrat, aby mohla sauna vyschnout. Pravidelně dřevo čistěte speciálním přípravkem. Jednoroční ošetření dřeva parafínem prodlouží jeho životnost.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N