Jak sladit obývací pokoj?

Přejete si mít obývací pokoj jako z časopisů o bydlení? Není divu. Právě tato místnost by měla působit co nejvíce reprezentativně, protože si sem obvykle vodíte návštěvy. Zároveň musí poskytovat dostatečné pohodlí, jelikož právě tady se obvykle rodina schází u televize. Pokud před vámi tedy stojí úkol zařizování obývacího pokoje, měli byste si dát záležet.

Obývací pokoj nezařizujete každý rok, a proto je nejdůležitější nadčasovost. Je fajn držet se moderních trendů, ale pouze když vás ohromí. Musíte volit takový nábytek, který se vám bude líbit i tehdy, až tyto módní výstřelky pominou.

Nábytek-Elegance.cz: Nábytek Elegance Obývací stěna TWIST - san remo tmavá LTD lamino

Trendy versus praktičnost

Dokonalým příkladem toho, co je v současné době moderní, jsou minimalistické obývací stěny. Nízké skříňky obsahující jen pár poliček sice vypadají moc hezky a pokoj pak působí vzdušněji, ale skutečně je tohle řešení vhodné pro vás? Nebylo by lepší mít k dispozici více úložného místa? 

Barvy 60-30-10

60, 30 a 10 jsou čísla, která by měla vyjadřovat procentuální zastoupení jednotlivých barev. Nejvíce zastoupená barva tvoří základ, měla by tedy určovat odstín sedací soupravy, koberce, stěn apod. Sekundární barva se používá na křesla, závěsy, tapety a měla by podpořit tu první. Nevolte tón v tónu, spíše odlišné barvy, které si dodávají šmrnc. A zbylých 10 % tvoří drobnosti, jako jsou polštáře, lampy či dekorativní doplňky. Tam už je jedno, zda bude v tónu k primární či sekundární barvě, nebo bude tvořit kontrast.

Nábytek-Elegance.cz: Nábytek Elegance Rohová rozkládací sedací souprava INFINITY 3

Pravidlo neutrálních prvků

Sedací soupravy, obývací stěny, komody, křesla. To jsou prvky, které příliš často neměníte, a proto by měly být spíš v decentních barvách i stylech. Extravaganci vyjádřete pomocí umění, polštářků, koberečku, lustru, stojací lampy – prostě a jednoduše pomocí doplňků, jejichž případná výměna vás nebude stát tolik. A co se myslí pojmem „decentní barvy“? Bílá, černá, hnědá, béžová a jiné přírodní odstíny.

 

Bojíte se, že neseženete nábytek a doplňky, co budou splňovat všechna výše uvedená kritéria? Máte zbytečné starosti. Nahlédněte třeba do e-shopu Nábytek-Elegance.cz a udělejte si k Vánocům radost.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N