Mobilní zahradní ohniště – svoboda v rozdělávání ohně

Zahradní ohniště bez námahy a navíc pokaždé na trochu jiném místě? Chcete opéct špekáčky přímo na terase? S přenosným ohništěm nic není nemožné.

Ve venkovním přenosném ohništi rozděláte oheň bez poškození trávníku, po opékání buřtů nebude ani památky. Posezení u otevřeného plamene má své kouzlo a není nutno se o něj zbytečně okrádat. Přišla návštěva? Děti chtějí táborák? Přineste ohniště a zábava může začít! 

Bonami.cz: Železné ohniště J-Line FireBonami.cz: Ohniště na granitovém kruhu Esschert Design4home.cz: Zahradní ohniště přenosné kulaté, 76 cm

Přenosná ohniště se pomalu rozmáhají i u nás

Nejoblíbenější je kruhový tvar ohniště, setkáme se ale i se čtvercovým a dalšími. V zahraničí se tento druh ohnišť používá poměrně běžně, u nás se teprve poměrně úspěšně rozmáhají. Není divu – jsou praktickým i designovým doplňkem zahrady. Nemáte zahradu? Nevadí, zkuste rozdělat oheň v ohništi třeba na terase nebo větším balkoně. Samozřejmě, máte-li tolerantní sousedy. 

Proč ne ohniště napevno?

S venkovním litinovým ohništěm nemusíte přemýšlet, kde na zahradě nebude vadit vykopat jámu a založit ohniště trvalé. Ne každému se to zamlouvá i z estetických důvodů, navíc problém může nastat na menším pozemku. Přenosné ohniště umístíte zkrátka tam, kam se to zrovna hodí. 

Bonami.cz: Kovové ohniště Esschert Design FireDEKORHOME.CZ: Ohniště 45x45cm D1099 DekorhomeVeselá Žena.cz: Závěsné zahradní ohniště Wilian

Design ohniště obohatí vaši zahradu

Existují různá designová provedení, porozhlédnout se můžete v nabídce InHaus.cz. Obohatí prostor zahrádky o zajímavý designový a zároveň funkční prvek. Skvělé je, že se hodí jak k moderní architektuře, tak k té klasické. Skvěle je využijete na chalupě i u novostavby. 

U těchto ohnišť je obrovský výběr z tvarů, barev, velikostí a materiálů. Údržba závisí na zvoleném materiálu, nebývá ale nijak náročná. 

Hlavní materiály pro tvorbu ohnišť

Téměř bezúdržbová jsou nerezová ohniště. Jde o exkluzivní a o něco dražší výrobky, povrchová úprava bývá ve vysokém lesku nebo naopak matná kartáčovaná. 

Ocelové ohniště se žáruvzdorným nátěrem se nesmí drhnout kartáči a na zimu by mělo být v suchém prostředí. Běžným užíváním se vytvrdí a zčerná nátěr, což zvýší jeho životnost. Poškození laku a lokální koroze jsou při opatrném užívání otázkou let. 

Nízkolegovaná ocel se záměrně nechá zkorodovat pro efektní design. Povrchová ochrana ve formě koroze umožní ohniště nechávat venku celoročně a jsou bezúdržbová. Jejich vzhled ale ne každému vyhovuje.

Veselá Žena.cz: Ohniště kov 57cmDEKORHOME.CZ: Ohniště 75 cm D1097 Dekorhome4home.cz: M.A.T. Ohniště koš

Chcete zainvestovat do kvality?

Kvalitní a poctivé ohniště se sice dá přenášet, není ale obzvlášť lehké.  Musí být tak stabilní, abyste jej nepřevrhli, maximálně při neopatrnosti kousek posunuli, s tloušťkou materiálu alespoň tři milimetry. 

V nabídce InHaus.cz najdete řadu ohnišť za rozličnou cenu. Vybere si každý. Zajímavé může být nejen ohniště, ale i jeho podstavec v podobě krátkých či delších nožiček, masivního podstavce stejné barvy i odlišné barvy… Atraktivní je třeba ohniště umístěné na granitovém kruhu.

Autor: Magdalena VaškováNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N