Co dělat, aby garážová vrata nepůsobila jak pěst na oko

Garážovými vraty se dnes dávno nemyslí plechová brána, která taktak drží na pantech nebo je uzavřená rezavým řetězem s visacím zámkem. V současnosti jsou vjezdové brány, vrata do garáže i branky do domů konstruovány tak, aby korespondovaly z celkovým designem domu či průmyslového objektu. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, mnohdy souzní s dalšími vchodovými prvky a zdí, jíž je budova obehnána.

Volíme si garážová vrata podle typu budovy

Ať se jedná o samostatnou garáž, do které se vrata zabudovávají, nebo o soustavu sousedících staveb, z nichž každá má vlastní vjezd do garáže, většinou se architekti shodnou na jednotném působení garážových vrat s budovou. Kdo má například cihlovou stavbu viktoriánského stylu, těžko si namontuje těžkotonážní garážová vrata, jež se hodí spíše do vjezdů u průmyslové stavby. K novostavbám i starším typům rodinných domů pasují rolovací garážová vrata, která zajíždějí do schrány, případně se rolují do prostoru nad vjezdem do garáže. Tento typ brány nezabírá místo pod stropem garáže a díky variabilitě barev lamel lze každá vrata sladit s odstínem fasády i obvodového zdiva. Kdo si přeje mít bytelná garážová vrata do objektu, kam zajíždí více vozidel, například do průmyslového provozu či do autodílny, volí si dvoukřídlá garážová vrata, jež nabízejí větší možnosti pohybu vozidel, případné vyjíždění a zajíždění většího počtu aut a podobně. 

Úsporná a estetická vrata do garáže

Tam kde naopak prostor pro otevírání dveří schází, se hodí například sekční garážová vrata, jež šetří místo díky svislému otevírání a úspornému zajíždění až pod strop garáže. Jejich vyjíždění je možné i šikmo pod úhlem kopírujícím sklon střechy. Sekční garážová vrata Kružík se vyrábějí v mnoha typologiích, kdy si budoucí majitel má možnost vybrat mezi pětadvaceti imitacemi ušlechtilých kovů a 35 imitacemi dřeva. Taková vrata jsou ideální pro rodinné domy a veřejné budovy, kde se hodné dbá na celkový design budovy sladěný i s garážovými vraty. Garážová vrata nemají rušit celkový vzhled exteriéru, naopak jej ideálně doplnit. Aby takzvaně nepůsobila jako pěst na oko.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N