Vybíráme koupelnové skříňky. Na co se zaměřit?

Rekonstrukce a zařizování nové koupelny se zdají být jednoduché. Velkou roli hrají například koupelnové skříňky. Víte, na co si dát pozor a co sledovat při jejich výběru? Důležité nejsou jenom rozměry, a pokud vám jde o to, jak bude vaše nová koupelna vypadat, je dobré vyhradit si na výběr těch správných a krásných skříněk trochu času. 

Dostatečný úložný prostor

Od skříněk snad v každé místnosti očekáváme, že nám poskytnou dostatečný prostor pro ukládání věcí. Výjimkou nejsou ani koupelnové skříňky. Ty by měly být nejen dostatečně prostorné, ale i speciálně navržené pro použití ve vlhkém prostředí, kdy by jim neměl vadit přílišný kontakt s vodou. V praxi to znamená, že spodní skříňky většinou nikdy nestojí úplně na zemi, ale jsou postaveny na menších nožičkách a použité dřevo bývá speciálně ošetřeno proti plísním a působení vlhkosti. 

Designové provedení

Při výběru konkrétního kusu sledujeme nejen jeho rozměry, ale i to, jak skříň vypadá. Koupelnové skříňky se budou poměrně výrazně podílet na vzhledu celé místnosti, takže je dobré sledovat nejen jejich funkční přínos, ale i estetické parametry. Vybírejte barvy ladící s odstíny kachliček, případně zkuste zanést do místnosti trochu kontrastu použitím výraznějšího nábytku. Aktuální módní trendy stále hovoří ve prospěch zajímavých kombinací kontrastních barev či pestřejších vzorů. 

Chytře promyšlené kombinace

Zkuste zapřemýšlet nad tím, jak daný prostor využít co nejlépe. I malá koupelna může nabízet hodně místa a zároveň poskytovat velké množství úložných prostorů pro uspořádání důležitých věcí. Vybírejte mezi horními koupelnovými skříňkami, poličkami či běžnými kusy koupelnového nábytku například pod umyvadlo. Uvidíte, že při troše plánování budete výsledkem příjemně překvapeni a získáte krásnou a funkční koupelnu.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N