Jak funguje refinancování hypotéky a proč se do toho pustit?

Refinancování hypotéky je cesta, jak ušetřit a získat výhodnější podmínky v okamžiku, kdy nám skončí fixace. Někdy to však není tolik výhodné jako ponechání podmínek u aktuálního poskytovatele hypotéky. Podívejte se, kdy se pustit do refinancování a jak u toho postupovat. 

Co to je refinancování hypotéky

Jak již bylo zmíněno, refinancování hypotéky je uzavření nové smlouvy o úvěru s často výhodnějšími podmínkami, než u smlouvy předchozí. Používá se v případě, kdy končí fixace úrokové sazby a je nutné přejít na nové podmínky. Ty vám může nabídnout buď stávající poskytovatel, nebo se můžete poohlédnout po něčem, co se vám vyplatí více. 

Kdy a proč refinancovat?

Refinancování přichází na řadu při konci fixace úrokové sazby hypotéky. Ideální je o této možnosti uvažovat alespoň tři měsíce před tím, než vám stávající fixace skončí. Jakmile se začne blížit tento termín, prvním krokem je kontaktování vaší stávající banky nebo poskytovatele. Ti vám sdělí, jaké by byly podmínky další smlouvy. Na základě těchto informací se rozhodnete, jestli vám podmínky vyhovují nebo se podíváte na jiné nabídky a pokusíte se více ušetřit. 

Jak na to?

Když se seznámíte s nabídkou konkurenčních bank a rozhodnete se k refinancování hypotéky u jiného poskytovatele, musíte požádat o vyčíslení zůstatku úvěru. To je částka, kterou jste zatím nesplatili a které se týká refinancování. Z logiky věci vyplývá, že už se dávno nejedná o celou částku, na jakou jste si vzali svou hypotéku. 

S novým poskytovatelem proberete detaily smluv a domluvíte se na konkrétních podmínkách. Následně už nezbývá nic jiného, než podepsat smlouvu a začít opět splácet. Pozor si dejte i na to, že při refinancování hypotéky můžete sloučit i další půjčky. Záleží na tom, jestli se jedná o hypotéku účelovou a na celkové výši zbývající částky.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N