Jak na nákup bytu v novém developerském projektu?

Nákup bytu, který zatím reálně neexistuje, se jeví jako velmi ošemetná věc. Jak si zajistit maximální bezpečnost a jistotu, že se budete moci skutečně nastěhovat?

Vybírejte projekt, který už začal

Velkou nevýhodou výběru bytu v developerském projektu (Co je developerský projekt?), na kterém se zatím pracuje, je dostupnost pouze vizualizací hotového řešení. To však nezaručuje, že to tak bude vypadat i ve skutečnosti. Pro zmírnění rizika je vždy lepší vybírat nový byt v projektu, který se již začal stavět. Můžete si prohlédnout alespoň přilehlé okolí a lépe si představíte celý výsledek. 

Náležitosti ošetřené ve smlouvě

Při nákupu bytu, který se zatím bude stavět, je nesmírně důležité mít v pořádku smlouvu. Důkladně si před nákupem bytu přečtěte všechny náležitosti a chybět by nemělo ani to, co se stane v případě prodloužení stavebních prací nebo v nejhorším případě jejich nedokončení. Cena by měla být konečná bez dalších poplatků, pokud nejsou výslovně uvedeny ve smlouvě. 

Stačí rezervovat

Pokud si opravdu nejste jistí, je možné domluvit se na předčasné rezervaci. Ta může být podmíněna podepsáním určité smlouvy, od které je v případě problémů snazší odstoupit, nebo může být zatížena splacením části konečné ceny. Záleží na konkrétním projektu a na tom, jaká realitní kancelář se o prodej stará. Příkladem může být developerský projekt bydlení v Plzni – Újezd, kde je možné byt rovnou zakoupit nebo po domluvě s realitním makléřem rezervovat. 

Pomoc realitní kanceláře

Protože se jedná o poměrně choulostivý nákup nemovitosti o velké hodnotě, je vždy lepší obrátit se na ověřenou realitní kancelář. Zkušení makléři v realitní kanceláři Pubec nabídnou řešení podle vašich představ a dohlédnou na to, aby vše bylo řádně právně ošetřeno a prodej proběhl bez problémů.

Autor: InHaus.czNabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Soukromí
RSS
N