Plastové dveře – jak vybrat dveřní výplň

Přemýšlíte jakou vybrat dveřní výplň pro vstupní plastové dveře? Máte hned několik variant – ABS plast, PMMA plast, laminát HPL či sklolaminát GFK. Dveřní výplň výrazně ovlivní celkovou kvalitu vstupních dveří a má přímý vliv na jejich životnost. Jednotlivé varianty se liší cenou i různými vlastnostmi.
Plastové dveře – jak vybrat dveřní výplň
Výplň do plastových vchodových dveří budete nejspíše vybírat podle toho, jakým podmínkám budou dveře vystaveny, kolik do nich chcete investovat, jestli budou s prosklením apod. Pro představu: Ani ta nejdražší výplň do plastových dveří však nezvedne jejich cenu výše, než kdybyste si pořídili hliníkové dveře.

 

Dveřní výplně – jednotlivé typy

Vybrali jsme 3 nejpoužívanější výplně, které se v Česku běžně používají. Jsou seřazeny od nejlevnější varianty až po tu nejdražší, ale nejkvalitnější.

  • Výplně z ABS plastu. Levná varianta ideálně pro bílé plastové dveře. Hodí se na nenáročné použití, tedy ne do horských oblastí či tam, kde na ně bude celý den svítit ostré slunce. Jako bílé vstupní dveře s klasickým prosklením uprostřed města by však takové dveře měly sloužit dobře.
  • Výplně z HPL laminátu. Taková střední třída. Výplně z vysokotlakého laminátu, který je tvrzený speciálními pryskyřicemi, jsou stabilní a využijete všude. Nejsou nejlevnější, ale kupujete si tak už spolehlivou a dobrou kvalitu. Hodí se i pro jiné barvy než bílé – imitace dřeva, hliníku apod. Vhodná výplň pro plastové dveře do novostaveb i při rekonstrukcích.
  • Sklolaminátové výplně GFK. Nejdražší a také nejodolnější a nejluxusnější variantou je sklolaminátová GFK výplň. GFK výplně se lepí přímo na dveřní křídlo, zlepšují tak pevnost a stálost dveří. Navíc dávají dveřím velmi elegantní až netradiční vzhled (překrývají rám). Ideální pro luxusnější novostavby či do energeticky úsporných domů.
     

Nechejte si poradit od svého prodejce, zajděte do kamenné prodejny a vše osobně proberte. Už při této schůzce patrně poznáte, jestli jste vybrali správného dodavatele vašich plastových vstupních dveří.

Autor: Svět oken, s.r.o.Nabídka a registrace pro

Výrobci a obchody
Řemeslníci
Architekti a designeři
E-shopy, affiliate, ppc
Podmínky
Přidat firmu

O nás

Kontakt
Odkazy
Všeobecné podmínky
Partnerská spolupráce (affiliate)
RSS
N