Jak bojovat s mechem na střeše?
Mechy a lišejníky přežívají kdekoliv. Můžete je spatřit na plochých, šikmých střechách a také i na stěnách budov. Na první pohled může mech na střeše působit pohádkově, důsledek až tak idylický být nemusí. Pod zeleným povlakem totiž hrozí ztráta funkčnosti střechy. Ale nebojte, existují osvědčené postupy, jak mechu předcházet.
I když se na první pohled může zdát, že je na střeše všechno v pořádku být to tak nemusí. Za krátký čas mech zakryje celou plochu střechy a v případě, že není odstraněn rychle, může tak docházet k degradaci materiálu. Problém se zvyšuje, pokud je střecha situována na severní stranu, v blízkosti je potok nebo les.
Chemie? Jedno z řešení
Chemické přípravky představují na první pohled snadné řešení, jenže rozhodně nestačí. Mech zahubí, ale zbytky na střeše zůstanou. Je třeba začít mechanicky odstraňovat velké shluky mechu a lišejníků. Jak se zbavit mechu na střeše? Vhodné je použití vysokotlakového čističe s rotační tryskou, která efektivně zbaví krytinu nečistot také ve styčných plochách, které jsou špatně přístupná. Následně je dobré vše ukončit opláchnutím střechy. A co když chcete střeše vrátit původní vzhled? Nabízí se nátěr akrylátové barvy. Pokud práci necháte na firmě, čištění a aplikace nového nátěru vás může vyjít klidně kolem 400 Kč za metr čtvereční. A to se už vyplatí krytinu rovnou vyměnit.
Když už řešení, tak trvalé
Vzhledem k aktuální ceně může být výhodnější střechu rovnou rekonstruovat a modernizovat. Nejlépe s použitím krytiny, která zabrání tvorbě nečistot na střeše. V tomto ohledu se na trhu nabízí střešní krytina v hladké úpravě. Střešní tašky opatřeny hladkou povrchovou úpravou obsahují tři ochranné vrstvy. Na čerstvý beton se nanáší vrstva velmi jemného betonu s výplní, která zaplní mikropóry betonu, pevně se spojí s podkladem a zároveň vytvoří hladký povrch. Díky své hladkosti se na střeše snadno nezachytávají nečistoty. Jediným výrobcem této hladké povrchové úpravy je společnost KM Beta.
Na kolik vás toto řešení vyjde?
S cílem usnadnit cestu k bydlení KM Beta vyvinula webovou službu s názvem Kalkulačka materiálu. Prostřednictvím ní si zákazník spočítá cenu a spotřebu materiálu do 5 minut.
A pokud budete potřebovat s něčím poradit, neváhejte se obrátit na zástupce KM Beta. Ta má nejširší síť obchodních zástupců pro Českou republiku, proto není problém najít podporu poblíž všeho domu.
Autor: InHaus.cz