Aktuální články

Změna dispozice bytu může zásadně proměnit celé bydlení.

Změna dispozice bytu může zásadně proměnit celé bydlení.

V každé místnosti se bude vyjímat jiný typ svítidel

V každé místnosti se bude vyjímat jiný typ svítidel

V březnu hurá na zahradu. Zapomeňte na koronavirus s hráběmi v ruce

V březnu hurá na zahradu. Zapomeňte na koronavirus s hráběmi v ruce

Jak vybrat žaluzie do interiéru?

Jak vybrat žaluzie do interiéru?

Jak vybrat pojištění domu

Jak vybrat pojištění domu

Jaké kuchyňské náčiní potřebují nadšené pekařky a cukrářky?

Jaké kuchyňské náčiní potřebují nadšené pekařky a cukrářky?

5 vlastností moderních jídelních židlí

5 vlastností moderních jídelních židlí

Jak si připravit rozpočet na rekonstrukci kuchyně?

Jak si připravit rozpočet na rekonstrukci kuchyně?

Související články

Související

Koupelnové osvětlení není jediná elektroinstalace, která udělá z naší koupelny ráj

Málokterá místnost v bytě si žádá tak promyšlenou elektroinstalaci jako koupelna. Elektrospotřebiče nám dávají potřebné teplo navíc, které se v koupelně žádá, ale i různé praktické prvky.

Topné rohože a kabely udělají koupelnovou dlažbu příjemně teplou

Běžný radiátor mnohdy v koupelně nestačí. Právě v této místnosti je vhodná vyšší teplota než v jiné části bytu. Rovněž oceňujeme teplo, které proudí jinak. Mezi koupelnou, kde šlapeme po studené dlažbě, a tou, kde je dlažba příjemně teplá, je totiž diametrální rozdíl. Optimální je proto v koupelně řešit topení za pomoci podlahového topení. Topné rohože a kabely však umí víc. Vadí vám neustále zamlžené zrcadlo? Udělejte jej na zeď jako vytápěné. 

Topné infrapanely vás rychle zahřejí i ve studené koupelně

Máte poněkud studenou koupelnu? Nebo řešíte, jak třeba rychle vytopit koupelnu na chalupě? Nesnažte se ohřívat vzduch. Zejména ve velkých koupelnách i tak nedosáhnete dostatečné tepelné pohody. Použijte proto k vytápění topné infrapanely, které jsou bezpečné při odstřikující vodě. Mají schopnost rychle ohřívat tělesa, tedy i lidské tělo. Teplo vám tak bude i v nevytopené koupelně. A hodí se též jako rychlé topení k toaletě. 

Proti plísni v koupelně pomáhá koupelnový ventilátor

Koupelnové ventilátory pomáhají odvětrat toaletu, ale i koupelnu, kde se hromadí vodní páry z koupele. Pokud máte v koupelně pračku, ale zejména sušičku prádla, i ty je vhodné odvětrávat. Jinak se v koupelně začne tvořit plíseň, a dokonce může dojít i k poškození koupelnového nábytku. Koupelnový ventilátor je důležité instalovat i v případě, že v koupelně sušíme klasickým způsobem, na šňůře, prádlo. Jinak zatuchne. 

K & V ELEKTRO a.s. : Nástěnné LED svítidlo EGLO TabianoK & V ELEKTRO a.s. : Osoušeč rukou HTE 4K & V ELEKTRO a.s. : Koupelnový ventilátor s automatickou žaluzií Soler & Palau

Osoušeč rukou už dávno nepatří jen na veřejné toalety

I doma si lze dopřát komfort osoušeče rukou. Je praktickým pomocníkem, který šetří práci s praním ručníků. Osoušeč rukou se snadno instaluje a koupelně přináší zajímavý nadstandard. Je hygienickým, ale též úsporným řešením. 

Koupelnové osvětlení s inteligencí

Speciální kapitolou v osvětlení bytu je koupelnové osvětlení. S jedním si nevystačíme. Potřebujme zejména stropní osvětlení. To je dnes ideální jako LED, nejlépe s dálkovým ovládáním, které umožní ztlumit, jakmile si lehneme do vany, nebo dokonce nabídne různobarevné režimy pro vytvoření příjemné atmosféry. Chytré koupelnové osvětlení umí regulovat i teplotu světla, což se nám hodí ve chvíli, kdy potřebujeme měnit relaxační režim se silným osvětlením koupelny třeba ve chvíli, kdy se líčíme. 

Většinou máme ještě další osvětlení v koupelně nad koupelnovou skříňkou či nad zrcadlem. Toto osvětlení by mělo být dostatečně silné, nabízet neutrálně bílé světlo neměnící barvy osvětleného předmětu. Tedy takové, které zachová věrnost barev i na našem obličeji.

Autor: InHaus.cz